2018.11.18, godz. 19:26, Mateo

Zwycięstwo wypuszczone z rąk w ostatniej akcji

Castilla powinna dzisiaj sięgnąć po zwycięstwo. Mierzyła się ze słabym rywalem, a w dodatku miała w rękach prowadzenie 3:1 i wiele okazji na czwartego gola. Skończyło się tylko remisem. Bardzo szkoda dwóch punktów, które uciekły w ostatniej akcji meczu. Zniwelowało to wysiłki graczy ofensywnych. Świetnie zaprezentowali się Cristo oraz De Frutos. Gdyby tylko Blancos byli skuteczniejsi, mogliby wracać do Madrytu w o wiele lepszych nastrojach.

Pierwszą znakomitą okazję gospodarze mieli już w 1. minucie. Owusu wychodził sam na sam z Lucą, ale źle wysunął sobie piłkę i w konsekwencji uderzył ponad bramką. Castilla w odpowiedzi ruszyła do ataku i udało jej się wyjść na prowadzenie. Błąd obrońcy wykorzystał Cristo, który dograł do De Frutosa, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Niestety, nie udało się zbyt długo utrzymać przewagi. W 24. minucie Calero uderzył z dystansu, a w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił Owusu i Zidane nie miał szans. Salamanca poszła za ciosem i po chwili znów strzeliła gola, ale arbiter słusznie odgwizdał faul na bramkarzu Królewskich.

Gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem i z dużą łatwością podchodzili pod bramkę madrytczyków. W 39. minucie podopieczni Manolo Díaza mieli mnóstwo szczęścia. Salamanca po rzucie rożnym najpierw trafiła w słupek, a dobitkę zdołał zablokować De la Fuente. Mimo że to Castilla początkowo prowadziła, to jednak schodząc na przerwę, Królewscy mogli być zadowoleni z remisu.

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie. Królewscy odzyskali równowagę i bardzo szybko przełożyło się to na gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się De Frutos, a Cristo zapisał na koncie drugą asystę. Obaj w tej akcji zachowali się znakomicie. Salamanca była bliska wyrównania, lecz Owusu uderzył niecelnie. Blancos natomiast byli skuteczniejsi. Kolejny fatalny błąd popełniła defensywa gospodarzy, Franchu dograł do Cristo, a ten z ogromnym spokojem pokonał Alcoleę. Napastnik chwilę później mógł strzelić swojego drugiego gola, lecz z rzutu wolnego trafił w słupek. Następnie Castilla zmarnowała sytuację trzech na jednego z bramkarzem, co szybko się zemściło i Zidane’a pokonał Fer Ruiz. Strzelony gol podziałał motywująco na Salamancę, która ruszyła do huraganowych ataków. Przyniosło to efekt w postaci gola Fera Ruiza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ostatniej akcji spotkania…

2018.11.18 - Niedziela - 17:00
Salamanca CF 3 : 3 Real Madryt Castilla