2018.11.10, godz. 22:13, Mateo

Skromne zwycięstwo Castilli

Castilla przerwała trwającą od czterech spotkań passę meczów bez zwycięstwa. Królewscy pokonali na własnym stadionie Burgos 1:0 po trafieniu Franchu przed upływem pierwszego kwadransa. Dzięki trzem punktom Blancos, przynajmniej do jutra, wskoczyli na ligowe podium. Drużyny udowodniła, że jest w stanie sobie poradzić bez Viníciusa i Javiego Sáncheza. Za obrońcę do składu, po dłuższej nieobecności, wskoczył Manu Hernando. Spotkanie dla niego zakończyło się pechowo, ponieważ z powodu urazu musiał opuścić murawę.

Królewscy od początku zepchnęli rywali do defensywy, lecz to Burgos stworzył pierwszą groźną sytuację, zmuszając Lucę do interweniowania. Kilkadziesiąt sekund później Sergio López dośrodkował, Cristo strącił piłkę, a Franchu wpakował ją do siatki. Castilla próbowała pójść za ciosem, lecz była nieskuteczna. Najpierw De Frutos trafił w bramkarza, a następnie Cristo uderzył niecelnie. Ostatnie kilka minut przed przerwą należało do gości, którzy zdołali przejąć inicjatywę. Nie przełożyło się to jednak na zdobycz bramkową.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Burgos walczył o doprowadzenie do remisu, ale jego zawodnicy mieli bardzo rozregulowane celowniki. Pecha miał Manu Hernando, który po ostrym ataku rywala był zmuszony do opuszczenia boiska. Castilla musiała się sporo napracować w defensywie. Rywale naciskali, a podopieczni Manolo Díaza nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich Dani Gómez znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Saizarem, lecz to golkiper Burgosu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Ostatecznie Castilla utrzymała prowadzenie do końcowego gwizdka i dopisała do dorobku trzy punkty.

2018.11.10 - Sobota - 19:30
Real Madryt Castilla 1 : 0 Burgos CF