2018.11.03, godz. 21:06, Mateo

Pechowa porażka Castilli z liderem

Castilla, w pechowych okolicznościach, przegrała z Ponferradiną 2:3. Powrót Manolo Díaza na ławkę trenerską okazał się nieudany. Królewscy zaczęli od straty gola, później byli na prowadzeniu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Różnicę zrobił Yuri, z którym madrytczycy mieli ogromne problemy. Castilla nie była dzisiaj faworytem, lecz po tej stracie punktów Blancos mają już za sobą passę czterech meczów bez zwycięstwa. W ten sposób nie da się utrzymać w czołówce.

Pierwszą dobrą okazję, dosyć przypadkowo, miał Franchu, który wykorzystał złe przyjęcie piłki obrońcy rywali, lecz uderzył prosto w bramkarza. Odpowiedź Ponferradiny była natychmiastowa. Óscar Sielva popisał się bardzo dobrym strzałem z rzutu wolnego, nie dając szans Zidane’owi. Królewscy po stracie gola ruszyli do ataku i szybko zdołali odwrócić wynik. Najpierw do siatki trafił Fidalgo, wykorzystując świetne podanie Franchu. Blancos poszli za ciosem i po chwili Cristo cieszył się ze zdobycia bramki. Castilla nie zdołała utrzymać prowadzenia do przerwy, ponieważ do wyrównania doprowadził Yuri.

Po zmianie stron pierwszą okazję miała Castilla, lecz Franchu uderzył w boczną siatkę. Ten sam zawodnik chwilę później kolejny raz próbował strzelać, ale tym razem trafił w Gazzanigę. Ponferradina zaczęła przejmować kontrolę, chociaż Luca Zidane nie był przesadnie niepokojony. Swoją szansę miał Yuri. Lecz tym razem zabrakło mu skuteczności z pierwszej połowy. Castilla niemal całkowicie ograniczyła się do defensywy, ale nie zapominała o atakowaniu. Znakomitą okazję miał Martín Calderón. Niestety, golkiper gospodarzy popisał się świetną interwencją. Ponferradina również miała swoją szansę. Kolejny raz w odpowiednim miejscu odnalazł się Yuri, lecz posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Rozstrzygająca okazały się ostatnie minuty. Álex sfaulował w polu karnym rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Do jego wykonania podszedł Yuri, prawdopodobnie najlepszy zawodnik na boisku, i ze spokojem pokonał Lucę Zidane’a. Doświadczony Brazylijczyk po golu stracił głowę i zarobił drugą żółtą kartkę, wylatując z boiska.

2018.11.03 - Sobota - 19:00
SD Ponferradina 3 : 2 Real Madryt