2018.10.27, godz. 22:04, Mateo

Pierwsza porażka Castilli w sezonie

Dopiero dziesiąty rywal zdołał znaleźć sposób na Castillę. Królewscy przerwali passę meczów bez porażki, przegrywając 0:1 z Fuenlabradą. Drużyna coraz dotkliwiej odczuwa problem ze zdobywaniem bramek. Pod nieobecność Viníciusa nie ma zawodnika, który byłby w stanie wziąć na swoje barki odpowiedzialność za strzelanie goli. Cristo i Dani Gómez rywalizują o miejsce na „dziewiątce”, ale żaden z nich tak naprawdę nie przekonuje. Odbija się to na dyspozycji całego zespołu. Warto dodać, że dzisiaj po raz pierwszy w wyjściowym składzie Castilli znalazł się Augusto Galván.

Castilla zaczęła mecz, przeważając, jednak zupełnie bez efektu pod bramką Biela Ribasa. Fuenlabrada długo pozostawała bez ofensywnej akcji, ale kiedy już zaatakowała, objęła prowadzenie. Lucę Zidane’a pokonał Iribas, wykorzystując dobre podanie Cedrica. Królewscy próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz ciągle czegoś brakowało. Zagrożenie powstawało albo po strzałach z dystansu, albo po stałych fragmentach, gdy w polu karnym Fuenlabrady meldował się Javi Sánchez.

Blancos chcieli mocno rozpocząć drugą połowę i… prawie się to udało. Dobrze grający De Frutos dośrodkował piłkę, Franchu zgrał ją do Cristo i futbolówka znalazła się w siatce. Niestety, arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Castilla przeważała, ale ciągle brakowało wykończenia. Swoją szansę miał Franchu, lecz bez powodzenia. Fuenlabrada ograniczyła się niemal zupełnie do defensywy i widać było, że czuje się w tym komfortowo. Seria rzutów rożnych dla madrytczyków nie przyniosła żadnych efektów. Za Cristo wszedł Dani Gómez, ale gra Castilli wyglądała tak samo. Dużo stałych fragmentów i brak zagrożenia pod bramką Ribasa. Luca Zidane w drugiej połowie był niemal bezrobotny, chociaż niewielkie to pocieszenie, ponieważ Fuenlabrada wywiozła ze stadionu Alfredo Di Stéfano komplet punktów.

2018.10.27 - Sobota - 20:00
Real Madryt Castilla 0 : 1 CF Fuenlabrada