2018.10.14, godz. 00:01, Mateo

Remis Castilli z Interem Madryt

Castilla podzieliła się punktami z Internacionalem Madryt 1:1. Królewscy prowadzili, lecz nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końcowego gwizdka. Z jednej strony przedłużyli serię meczów bez porażki, ale jeden punkt na własnym stadionie to nie do końca satysfakcjonujący rezultat. Kolejny raz odpowiedzialność za zdobywanie goli spadła na zawodnika, który nie jest napastnikiem. Tym razem był to Fidalgo, a Cristo zakończył mecz z pustymi rękami.

Na pierwszą akcję Castilla czekała tylko sześć minut, ale szansę zmarnował Fidalgo. Chwilę później uderzał Cristo, lecz nie trafił w bramkę. Napastnik w kolejnej okazji był jeszcze bliżej, jednak futbolówka zatrzymała się na słupku, a dobitka Fidalgo została zablokowana. Internacional również starał się atakować, chociaż bez powodzenia. W 19. minucie próbował Zabarte, ale znajdował się na pozycji spalonej. Królewscy przeważali, kreowali sytuacje i to by było na tyle, nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Tuż przed przerwą znakomitą okazję miał Alberto. Inter przed stratą gola uratował Miguel Ángel.

Tuż po zmianie stron Internacional trafił do siatki, ale sędzia nie uznał bramki, zauważając spalonego. Kilkadziesiąt sekund później Fidalgo wyprowadził Królewskich na prowadzenie po podaniu Alberto. Po zdobyciu gola Castilla nieco się cofnęła i nastawiła się na kontrataki. Inter poczuł się bardziej komfortowo i skończyło się to wyrównującym golem Tamayo. Podopieczni Solariego nie byli już w stanie powalczyć o kolejną bramkę. Stworzyli kilka akcji, ale głównie były to dośrodkowania w pole karne, brakowało strzałów. Obie drużyny podzieliły się punktami. Castilla dalej jest niepokonana, lecz straciła szansę na awans w tej kolejce na pozycję lidera.

2018.10.13 - Sobota - 20:30
Real Madryt Castilla 1 : 1 Internacional Madryt