2018.09.29, godz. 19:18, Mateo

Dobra passa Castilli trwa dalej

Trwa bardzo dobra passa Castilli. Tym razem rezerwy Realu Madryt pokonały na stadionie Alfredo Di Stéfano drużynę Navalcarnero 3:1. Przez cały mecz podopieczni Santiago Solariego sprawiali lepsze wrażenie niż rywale, dlatego jest to wygrana całkowicie zasłużona. Goście długo skutecznie się bronili, lecz ich defensywę przełamał Franchu. W tym momencie Castilla awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy I Segunda División B, ale trzeba poczekać na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań. Dzisiejszy pojedynek z wysokości trybun oglądał Zinédine Zidane.

Castilla od początku meczu przejęła inicjatywę i zepchnęła rywali do obrony. Pierwszą dobrą okazję miał Seoane, lecz jego strzał wylądował na bocznej siatce. W odpowiedzi próbował Santano, ale wynik się nie uległ zmianie. To była jedyna groźna akcja gości w pierwszej połowie. Później Castilla starała się w ataku pozycyjnym rozbić defensywę rywali. Kolejną okazję miał Seoane, po rzucie rożnym bliski był Javi Sánchez, próbował również Cristo, jednak to wszystko było za mało. Podopieczni Solariego prezentowali się lepiej niż Navalcarnero, lecz nie przekładało się to na wynik.

Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła, a ataki Castilli się nasiliły. Trzecią okazję zmarnował Seoane, tym razem jego uderzenie zdążył zablokować obrońca. Luca Zidane był zupełnie bezrobotny. Ataki gospodarzy w końcu przyniosły efekt w 72. minucie. Znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Franchu, który nie dał szans Héctorowi. Zasłużona bramka dla Królewskich. Goście próbowali rzucić się do odrabiania strat, lecz chwilę później otrzymali kolejny cios. Calderón dośrodkował z rzutu rożnego, a do siatki trafił De la Fuente.

W tym momencie było już wiadomo, że Castilla dopisze do dorobku kolejne trzy punkty. Solari posłał na murawę Augusto, dla którego był to debiut w rezerwach Realu Madryt. W doliczonym czasie Navalcarnero zdołało zdobyć kontaktową bramkę i chciało jeszcze doprowadzić do remisu. Królewscy to wykorzystali i po kontrataku Dani Gómez przypieczętował zwycięstwo. Ważna bramka tego napastnika, który cały czas stara się wrócić do formy.

2018.09.29 - Sobota - 16:30
Real Madryt Castilla 3 : 1 CDA Navalcarnero