2018.09.23, godz. 20:47, Mateo

Pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie

Obecność Viníciusa przynosi Castilli ogromne korzyści. Brazylijczyk wystąpił w czterech meczach, a w ich bilans to trzy zwycięstwa i jeden remis (z rezerwami Atlético w kontrowersyjnych okolicznościach). Dzisiaj Królewscy zdołali pokonać Cultural Leonesa na jego stadionie. Warto podkreślić ten wyczyn, ponieważ drużyna Solariego miała zazwyczaj problem z występami na obiektach rywali. Mecz nie zaczął się po myśli Blancos, to gospodarze wyszli na prowadzenie, ale madrytczycy potrafili zareagować i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki tej wygranej Castilla awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Na samym początku inicjatywa należała do gospodarzy. Cultural Leonesa utrzymywał się przy piłce, chociaż nie wynikało z tego żadne zagrożenie pod bramką Luki Zidane’a. Po stronie Królewskich próbował Vinícius, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę rywali. W odpowiedzi gospodarze byli bliscy zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, zabrakło naprawdę niewiele. W końcu Cultural wyszedł na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Hugo dośrodkował, a do siatki trafił Aridane. W doliczonym czasie mogło być 2:0, ale przytomnie zachował się Zabarte, blokując strzał rywali.

Pierwsza połowa nie dawała nadziei na dobry wynik, ale po przerwie to się zmieniło. Zaczęło się od faulu na Viníciusie w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Javi Sánchez. Gra Castilli się ożywiła i kolejny efekt przyszedł w 68. minucie. De la Fuente rozpoczął akcję, Seoane zagrał do De Frutosa, który odwdzięczył się dobrym dośrodkowaniem i Seoane wpakował futbolówkę do siatki. Cultural rzucił się do odrabiania strat, a Blancos zyskali okazje do wyprowadzania kontrataków. Szansę miał Vinícius w ostatnich sekundach, jednak zabrakło mu precyzji. Wynik jednak nie uległ już zmianie i Castilla może się cieszyć z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa.

2018.09.23 - Niedziela - 17:00
Cultural Leonesa 1 : 2 Real Madryt Castilla