2018.09.02, godz. 14:10, Mateo

Remis Castilli, dwa gole Viníciusa

Castilla podzieliła się punktami z rezerwami Atlético Madryt. Z bardzo dobrej strony pokazał się Vinícius. Brazylijczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a to wszystko na oczach Julena Lopeteguiego, który pojawił się na trybunach Cerro del Espino. Trzech punktów nie udało się zdobyć, ale Królewscy pokazali się z dobrej strony. Obie drużyny miały szanse na zwycięstwo, jednak nikt nie zdołał zadać decydującego ciosu. Podopieczni Solariego po dwóch meczach mają cztery punkty na koncie, a za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Uniónem Adarve.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 4. minucie wykorzystali rzut wolny i wyszli na prowadzenie. Víctor Ruiz idealnie dośrodkował na nogę Samu i Luca Zidane był bezradny. Odpowiedź Castilli była natychmiastowa. Ładna trójkowa akcja między Fidalgo, Cristo i Vinícusem, którą ten ostatni zakończył trafieniem do siatki. Po upływie kwadransa mogło być 2:1. Tym razem Vinícius dogrywał, a strzelał Cristo, lecz futbolówka wylądowała na słupku. Koncert Brazylijczyka trwał jednak dalej. W 28. minucie popisał się pięknym uderzeniem spoza pola karnego i Królewscy wyszli na prowadzenie. Atlético mogło wyrównać po główce Pinchiego, ale bardzo dobrze ustawiony był Luca. Szansę dla Rojiblancos zmarnował również Joaquín, posyłając futbolówkę minimalnie obok słupka.

Atlético doprowadziło do remisu w 59. minucie. Darío wykorzystał podanie Joaquína. Chwilę wcześniej na boisku doszło do zderzenia głowami dwóch zawodników i arbiter mógł przerwać grę. Santiago Solari nie był zadowolony z decyzji sędziego i za protesty został odesłany na trybuny. Atlético chciało pójść za ciosem, znakomitą okazję miał Samu, ale minimalnie się pomylił. Po stronie Castilli próbowali Vinícius i Seoane, ale obaj nie zdołali pokonać Valensa.

2018.09.02 - Niedziela - 12:00
Atlético Madryt B 2 : 2 Real Madryt Castilla