2018.08.11, godz. 20:56, Mateo

Castilla lepsza od Numancii

Castilla pokonała w Sorii Numancię 2:0 i sięgnęła po zwycięstwo w Memoriale Alberto Vitorii. To pierwsza wygrana rezerw w regulaminowym czasie podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Kilka dni temu Królewscy w rzutach karnych okazali się lepsi od Gimnástiki Segoviana. W dzisiejszym meczu Blancos bardzo dobrze spisywali się w defensywie, a do siatki rywali trafili Franchu i Dani Gómez. Przed początkiem ligi do rozegrania podopiecznym Solariego zostało już tylko jedno spotkanie – z Racingiem Santander.

Początek meczu należał do Numancii, która przejęła kontrolę na murawie, chociaż Moha Ramos nie miał wiele pracy. Królewscy zaczęli prezentować się lepiej po przerwie na nawodnienie się. W 38. minucie Franchu wykorzystał błąd obrony gospodarzy i w sytuacji sam na sam pokonał Taliby’ego. Chwilę później mogło być 2:0, ale Escassi nieprzepisowo powstrzymał Franchu, za co otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie ponownie początkowo inicjatywa należała do Numancii. Gospodarze kilka razy zagrozili bramce Mohy, ale golkiper Królewskich zachował czyste konto. Atienza co prawda trafił do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W 80. minucie Dani Gómez podwyższył prowadzenie. Asystował mu Fran García, który wrócił do gry po kilku miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją barku. Taki wynik utrzymał się już do końca.

2018.08.11 - Sobota - 18:45
CD Numancia 0 : 2 Real Madryt Castilla