2018.08.08, godz. 23:01, Mateo

Castilla zwycięża po rzutach karnych

Castilla w końcu się przełamała i zwycięsko zakończyła rywalizację o Trofeo Ayuntamiento de Segovia. Królewscy w podstawowym czasie gry prowadzili już 2:0, ale roztrwonili przewagę i o wygranej musiała zdecydować seria jedenastek. Podopieczni Solariego okazali się lepsi, co jest w dużej mierze zasługą Mohy, który zatrzymał dwa strzały rywali. Blancos byli skuteczni, dlatego mogli schodzić z boiska zadowoleni. Kolejny sparing Castilla rozegra w sobotę o 18:45 z Numancią. Będzie to przedostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek ligowych.

Pierwsza połowa była toczona w wolnym tempie. Można to tłumaczyć wysoką temperaturą, w jakiej rozgrywane było spotkanie. Dłużej przy piłce utrzymywała się Castilla, lecz zupełnie nic z tego nie wychodziło. Gospodarze natomiast potrafili zagrozić bramce Mohy tylko po stałych fragmentach. Lepiej było po zmianie stron. Królewscy szybko wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Jaume Grau po znakomitej akcji Cristo.

Po zdobyciu bramki Castilla chciała pójść za ciosem i swoje szanse mieli Franchu i Fidalgo, jednak zabrakło im nieco szczęścia. Miał je za to De Frutos, który wpisał się na listę strzelców ledwie kilka minut po tym, jak pojawił się na murawie. To jego pierwsza bramka w barwach Castilli. Gimnástica nie zraziła się dwubramkową stratą i Conde strzelił kontaktowego gola. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry wyrównał Ivi i do rozstrzygnięcia były potrzebne rzuty karne. Lepiej wykonywała je Castilla, wygrywając dzisiejsze stracie.