2018.08.08, godz. 04:28, Leszczu

Udane pożegnanie z USA

Dwie różne połowy. Odważna i skuteczna gra przed przerwą oraz dosyć obojętna i co najwyżej przeciętna po. Mimo wszystko odczucia Królewskich po starciu z Romą powinny być raczej optymistyczne. Z dobrej strony pokazali się między innymi Marco Asensio i Gareth Bale, którzy w pierwszym kwadransie zdobyli po jednej bramce, dzięki czemu Real Madryt pokonał Romę 2:1 na zakończenie pretemporady w Stanach Zjednoczonych.

Zanim piłkarze obu drużyn rozpoczęli rozgrzewkę, musieli odczekać swoje w szatni z powodu burzy szalejącej nad stadionem. Kiedy już jednak wyszli na boisko, a sędzia zagwizdał po raz pierwszy, wyglądało to bardzo obiecująco. Już pierwsza akcja Los Blancos przyniosła bramkę, a na duże brawa zasługuje Gareth Bale, który zanotował asystę przy trafieniu Marco Asensio. Walijczyk obsłużył swojego partnera z drużyny idealnym zagraniem zewnętrzną częścią stopy. Nie dało się zrobić tego lepiej, a Hiszpan bez większych problemów strzelił pierwszego gola. Obie drużyny często próbowały założyć wysoki pressing, z czym Królewscy także mieli nieco problemów. Kilka strat na własnej połowie dało Romie niezłe okazje. Przy pierwszej z nich na posterunku był jednak Keylor Navas, który powoli wraca do dobrej dyspozycji.

Ryzyko w wyprowadzeniu piłki powodowało, że pierwsza część meczu była bardzo przyjemna do oglądania. Królewscy szukali szybszych ataków i jedna z kolejnych tego typu akcji zakończyła się drugą bramką. Tym razem ładnym podaniem Dani Carvajal uruchomił Bale'a, a ten wykorzystał czas i przestrzeń pozostawioną przez obrońców rzymian i podwyższył wynik meczu. Roma miała swoje momenty, ale przez większość pierwszej części tylko towarzyszyła Realowi Madryt, w którym świetnie swoją wolność wykorzystywali Asensio i Bale. Podopieczni Julena Lopeteguiego stworzyli jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale wynik nie zmienił się i do przerwy Królewscy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Choć Lopetegui przeprowadził w przerwie tylko dwie zmiany, tempo gry Realu Madryt wyraźnie spadło. Nie było już odważnego szukania szybkiego rozegrania piłki, nie było chyba po prostu mocy, by jeszcze zagrozić bramce drużyny z Włoch. Wraz z upływem czasu obie ekipy przeprowadzały kolejne zmiany, ale trudno mówić o poprawkach – spotkanie było wyraźnie trudniejsze do przyjęcia niż przed przerwą. Żadna z drużyn długo nie stworzyła sobie dogodnej okazji i żaden z rezerwowych nie pokazał czegoś ekstra. W 83. minucie błąd obrony Królewskich po wyrzucie z autu wykorzystał Kevin Strootman, który z bliska pokonał Keylora Navasa. Był to dopiero drugi celny strzał rzymian.

Po przerwie Królewscy nie zachwycili, jednak jasne jest to, że w takim zestawieniu wystąpili po raz ostatni. Na boisku zabrakło kluczowych zawodników, a eksperymentalne zestawienie personalne nie przyniosło oczekiwanego skutku. Warto zapamiętać jednak pierwszą część meczu, gdy momentami wyglądało to naprawdę bardzo solidnie. W głowie Julena Lopeteguiego już jest zapewne jedenastka na Superpuchar Europy. I bardzo dobrze, bo – zwłaszcza patrząc właśnie na postawę Los Blancos przed przerwą – nie możemy się doczekać.

2018.08.08 - Środa - 02:30
Real Madryt 2 : 1 AS Roma