2018.08.04, godz. 22:24, Mateo

Castilla z kolejną porażką

Okres przygotowawczy Castilli na razie nie wygląda pozytywnie. Najpierw był remis z Conquense (porażka w rzutach karnych), później przegrana 0:3 z Rayo Vallecano, chociaż ta porażka była akurat przewidywalna. Dzisiaj jednak podopieczni Solariego ponownie zeszli z boiska na tarczy. Przegrali 1:3 z UD Logroñés i byli drużyną wyraźnie słabszą, a przecież na murawie pojawili się zawodnicy, którzy jeszcze kilka dni temu trenowali z pierwszą drużyną w Stanach Zjednoczonych. Przed Solarim ciągle jest wiele pracy, a kolejny sparing Blancos zagrają 8 sierpnia z Gimnásticą Segoviana.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy trafili do siatki już w pierwszej sytuacji. Na listę strzelców wpisał się Ñoño. Napastnik Logroñés chwilę później wykorzystał błąd Belmana i dopisał do dorobku drugiego gola. Dopiero po upływie pierwszego kwadransa szansę miała Castilla, ale Buigues zdołał zatrzymać uderzenie Daniego Gómeza. Minęło kilka minut i znów napastnik Królewskich mógł zdobyć kontaktową bramkę, lecz ponownie na jego drodze stanął golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą Logroñés ponownie trafił do siatki, ale na posterunku był Dani Fernández.

W przerwie gospodarze dokonali dziewięciu zmian, a w zespole Castilli nastąpiła tylko roszada na bramce. Wyraźną przewagę miało Logroñés, Królewscy mieli problemy ze stwarzaniem zagrożenia. W 71. minucie Vitoria podwyższył prowadzenie i wynik był już bardzo zły dla podopiecznych Solariego, szczególnie że gospodarze ciągle atakowali. W końcu Castilla zdołała wziąć się w garść i zdobyć honorową bramkę. Alberto Fernández wykorzystał dośrodkowanie Gorki Zabarte. To było wszystko, na co było dzisiaj stać rezerwy Realu Madryt.

2018.08.04 - Sobota - 20:00
UD Logroñés 3 : 1 Real Madryt Castilla