2018.07.29, godz. 20:58, Mateo

Porażka Castilli po rzutach karnych

Castilla po serii rzutów karnych przegrała z Conquense towarzyskie spotkanie, którego było rozgrywane w ramach Torneo Ciudad de Cuenca. Królewscy zaprezentowali się z dobrej strony, a grę utrudniała prezentująca się fatalnie murawa. Santiago Solari w przerwie zmienił całą jedenastkę, więc każdy z powołanych zawodników mógł się pokazać przez 45 minut. Dla Castilli do siatki trafił Alberto Fernández, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze Conquense, którzy wygrali 4:3.

Pierwszą dobrą akcję przeprowadzili gospodarze, ale Víctor Chust zdołał wybić futbolówkę niemal z linii bramkowej. W odpowiedzi na indywidualny rajd zdecydował się Cristo, lecz jego uderzenie okazało się zbyt słabe i wylądowało w rękach Marquety. Na drugą połowę wyszła całkiem zmieniona drużyna Castilli i szybko udało się Królewskim wyjść na prowadzenie. Dani Sánchez dośrodkował, a na listę strzelców wpisał się Alberto. Chwilę później Dani Sánchez mógł podwyższyć prowadzenie, ale trafił prosto w bramkarza rywali. Conquense w 69. minucie zdołało doprowadzić do wyrównania i o zwycięstwie musiała zdecydować seria jedenastek. Co prawda gospodarze zaczęli od pomyłki, lecz później byli bezbłędni. Po stronie Królewskich karne zmarnowali Alberto i Dani Gómez.