2017.06.04, godz. 01:06, marthen

Mamy to! Królowie Europy!

Wracamy tam, gdzie nasze miejsce. Real Madryt pokonał w tegorocznym finale Ligi Mistrzów piłkarzy Juventus FC różnicą trzech bramek (4:1) i sięgnął po dwunasty Puchar Europy w historii klubu. Gole dla madryckiego zespołu zdobywali Cristiano Ronaldo (dwie), Casemiro i Marco Asensio. Jedyne trafienie dla rywali zapisał Mario Mandžukić.

Juventus zadomowił się z początku na połowie przeciwnika i nie dopuszczał go do piłki. Łatwo wychodził spod jego pressingu, swobodnie wymieniał się podaniami i kilkukrotnie zmusił Keylora Navasa do reakcji. Real Madryt dołączył do zabawy dopiero po kilkunastu minutach. Wystarczyła mu jedna sprawna akcja, kilka szybkich podań i zaskakujący strzał Cristiano Ronaldo, aby piłka po raz pierwszy tego wieczoru znalazła się w siatce.

Siedem minut później to turyński zespół wykorzystał rozkojarzenie rywala i doprowadził do wyrównania, po tym jak Mario Mandžukić świetnym strzałem zaskoczył madryckiego bramkarza. Juventus podporządkował sobie w pierwszej połowie środek pola, prezentował się pewniej i wzbudzał w drużynie przeciwnej poczucie bezradności.

Madrytczycy zaczęli grać po przerwie zdecydowanie śmielej. Odważniej zapuszczali się pod bramkę rywali, budowali składniejsze akcje. Jedną z nich, strzałem zza pola karnego, zdecydował się zakończyć Carlos Henrique Casimiro. Piłka po rykoszecie ponownie trafiła do bramki Gianluigiego Buffona. Madryt poszedł za ciosem i trzy minuty później prowadził już różnicą dwóch bramek, po tym jak dośrodkowanie Luki Modricia wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Poniesione straty podcięły skrzydła zawodnikom Juventusu. Starali się namieszać pod polem karnym przeciwnika, ale hiszpański zespół wystrzegał się błędów. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry Juan Cuadrado obejrzał drugą żółtą kartę i osłabił drużynę w staraniach o nawiązanie walki. Niedługo potem pogrążył ją Marco Asensio, autor czwartej bramki dla mistrzowskiej ekipy.

2017.06.03 - Sobota - 20:45
Juventus FC 1 : 4 Real Madryt