2017.02.13, godz. 01:46, Mateo

Zwycięstwo Castilli i awans na czwarte miejsce w tabeli

Castilla pokonała Fuenlabradę 2:1 i przerwała serię meczów bez zwycięstwa. Trzy zdobyte punkty pozwoliły Królewskim na awans aż na czwarte miejsce w tabeli. Pogoda nie sprzyjała dzisiaj zawodnikom – przez całe spotkanie padał deszcz i wiał silny wiatr. Trzeba jednak podkreślić, że murawa była przygotowana perfekcyjnie. Santiago Solari, mimo że odzyskał już Lienharta, postawił na obronę, która dobrze funkcjonowała w ostatnich tygodniach. Austriak musi jeszcze poczekać na powrót do gry. Ponadto trener nieco zmienił ustawienie i ustawił Sergio Díaza na prawym skrzydle.

Mecz mógł się zacząć perfekcyjnie dla Castilli. Vergos jeszcze przed upływem pierwszej minuty był bliski trafienia do siatki, ale jego uderzenie obronił Pol. Gospodarze dobrze weszli w spotkanie, lecz szybko zostali skarceni. Quezada zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter odgwizdał jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Dioni i pewnie ją wykorzystał. Quezada szybko się zrehabilitował. W 19. minucie popędził w kierunku bramki rywali i strzałem z dystansu pokonał Pola.

W drugiej połowie znów pierwsza do ataku ruszyła Castilla. Campuzano dostał dobre podanie od Quezady i uderzył piłkę głową, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Fuenlabrady. Gospodarze cały czas mieli przewagę, lecz długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. W końcu udało się to w 79. minucie. Enzo precyzyjnie dograł do Campuzano, który wyprowadził Blancos na prowadzenie. Solari szybko zdecydował się na defensywną zmianę, żeby bronić korzystnego wyniku. Momentami zamieszanie w polu karnym gospodarzy było ogromne, ale Fuenlabrada nie zdołała doprowadzić do wyrównania i Castilla z dziesiątego miejsca wskoczyła na czwartą pozycję w tabeli.

2017.02.12 - Niedziela - 19:30
Real Madryt Castilla 2 : 1 CF Fuenlabrada