2017.02.05, godz. 10:46, Mateo

Castilla zdobyła punkt na boisku wicelidera

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Leioą 1:1. Tym razem to Królewscy musieli gonić wynik i zdołali wywieźć ze stadionu wicelidera punktów. Warunki do rozegrania meczu nie były najlepsze, padał ulewny deszcz, więc stan murawy przeszkadzał obu drużynom w przeprowadzaniu składnych akcji. Castilla znów nie była w stanie zgarnąć pełnej puli. To już czwarte spotkanie z rzędu podopiecznych Solariego bez zwycięstwa, lecz gra drużyny wcale nie wygląda tak źle jak wyniki.

Mecz z Leioą rozpoczął się fatalnie. Już w pierwszej minucie Jorge dograł piłkę do Óscara, który pokonał Lucę Zidane’a. Castilla kontrolowała spotkanie, ale miała problem ze stworzeniem sobie dobrej okazji. W 25. minucie bliski wyrównania był Campuzano, a chwilę później to Baskowie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz strzał Jorge trafił w słupek.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga Castilli. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry gracze z Madrytu mogli zdobyć bramkę. Ponownie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Campuzano, ale jego strzał obronił Ángel. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniami Jorge i Óscara. Oba wylądowały jednak na poprzeczce. W 59. minucie Quezada dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, strzał oddał Hermoso, golkiper rywali odbił piłkę przed siebie, a tam znalazł się Javi Sánchez, który doprowadził do remisu. Zarówno Leioa, jak i Castilla do samego końca walczyły o zwycięstwo, ale ostatecznie więcej bramek już na stadionie Sarriena nie było.

2017.02.04 - Sobota - 18:30
SD Leioa 1 : 1 Real Madryt Castilla