2017.01.08, godz. 15:14, Mateo

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie

Castilla pokonała Real Sociedad B 2:1 i w końcu przerwała passę meczów bez zwycięstwa na wyjazdach. Wygrana pozwoliła Królewskim awansować aż na trzecie miejsce w tabeli, chociaż jeszcze wiele zespołów nie rozegrało swoich spotkań w tej kolejce. Dobrą wiadomością jest również powrót do gry Abnera Felipe, który z powodu kontuzji przegapił sześć ostatnich meczów. Brazylijczyk pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Tejero.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, ale to goście jako pierwsi trafili do siatki. Achraf dośrodkował piłkę w pole karne, a Lapeña interweniował na tyle pechowo dla swojej drużyny, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Baskowie byli bliscy doprowadzenia do remisu w 38. minucie, ale znakomicie między słupkami zachował się Abad.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i przez pierwszy kwadrans żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Po upływie godziny po rzucie rożnym w polu karnym Castilli upadł jeden z zawodników Realu Sociedad B i sędzia odgwizdał jedenastkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Muguruza i doprowadził do remisu. Abad wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt mocne. Kwadrans przed końcem sytuacja się odwróciła, tym razem to Królewscy mieli jedenastkę. Faulowany w polu karnym był Aleix Febas, a rzut karny na gola zamienił Enzo. W końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał Achraf, więc Marokańczyka zabraknie w spotkaniu z Realem Unión.

2017.01.07 - Sobota - 16:00
Real Sociedad B 1 : 2 Real Madryt Castilla
Muguruza - 60 gol 25 - Lapeña (samobójczy)