2016.12.19, godz. 19:44, Mateo

Znakomity mecz Castilli i przekonujące zwycięstwo z liderem

Castilla pokonała dzisiaj Albacete 3:1 i przerwała tym samym serię meczów bez zwycięstwa. Królewscy zrobili to w znakomitym stylu. Na stadion Alfredo Di Stéfano przyjechał lider, który na murawie nie miał nic do powiedzenia. W osiemnastu spotkaniach Albacete straciło siedem goli, a z Valdebebas wraca z bagażem trzech straconych bramek. Z dobrej strony zaprezentował się kolejny raz Ødegaard, który obchodzi dzisiaj osiemnaste urodziny. Najprawdopodobniej był to jego ostatni występ w barwach Castilli. Rezerwy Realu Madryt zamknęły już rok 2016 i jednocześnie pierwszą rundę sezonu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa, Enzo dograł piłkę do Campuzano, który minął obrońcę i wpakował piłkę do siatki. Sprowadzony z Espanyolu napastnik prezentuje się z coraz lepszej strony, dlatego nie może dziwić, że wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Pochwały należą się także Enzo. Francuz miał udział przy pierwszym golu i zdobył bramkę na 2:0 z rzutu wolnego.

Trener Albacete nie zamierzał czekać i już w przerwie dokonał pierwszej zmiany. Jednak na niewiele się to zdało, bo w 48. minucie było już 3:0. Federico Valverde odebrał piłkę rywalom, podbiegł w kierunku bramki i pokonał Nadala. Stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Madrycie. Castilla rozgrywała najlepszy mecz w sezonie. Nie zmieniła tego nawet stracona bramka. Gospodarze nie podchodzili do spotkania w roli faworytów, a rozprawili się z Albacete z ogromną łatwością. Jeśli w takim samym stylu otworzą 2017 rok, walka o awans znów stanie się realna.

2016.12.17 - Sobota - 19:30
Real Madryt Castilla 3 : 1 Albacete Balompié