2016.12.12, godz. 01:58, Mateo

Castilla zdobyła punkt na Wyspach Kanaryjskich

Castilla zremisowała na Wyspach Kanaryjskich z Mensajero 2:2 i już wiadomo, że zakończy pierwszą serię spotkań bez wyjazdowego zwycięstwa. Szansa na przełamanie tej passy pojawi się dopiero w drugiej części sezonu. Przedostatni mecz w tym roku nie był najlepszy w wykonaniu podopiecznych Santiago Solariego. Na szczęście zespół pokazał charakter i dwukrotnie potrafił doprowadzić do wyrównania. Nie udało się jednak uniknąć błędów, przez które dorobek punktowy powiększył się tylko o jedno oczko.

Początek meczu należał do gospodarzy. Kanaryjczycy o wiele lepiej czuli się na sztucznej murawie. Trudno się zresztą dziwić, są przyzwyczajeni do gry na takiej nawierzchni. Królewscy mieli z nią większe problemy. Mensajero tworzyło zagrożenie szczególnie po stałych fragmentach gry. I w końcu, po rzucie rożnym, gospodarze objęli prowadzenie. Portilla dośrodkował na drugi słupek, gdzie na piłkę czekał Nacho.

Po zmianie stron gra Castilli się ożywiła. Dosyć szybko udało się doprowadzić do wyrównania. Valverde zagrał do Campuzano, który mocnym strzałem od poprzeczki pokonał Pugę. Dla tego napastnika był to pierwszy gol w barwach rezerw Realu Madryt. Po tym trafieniu mecz stał się nieco chaotyczny. Brakowało spokoju w środku pola i akcje szybko przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Kiedy do końca pozostało nieco ponad kwadrans, Yeray wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Castilla rzuciła się do ataku i kilka minut przed końcem udało się zdobyć bramkę. Dośrodkował Hakimi, a z bliska do bramki trafił Vergos.

2016.12.11 - Niedziela - 11:30
CD Mensajero 2 : 2 Real Madryt Castilla