2016.11.20, godz. 03:22, Mateo

Castilla rozbita przez Logroñés

Castilla wysoko przegrała z Logroñésem i na razie musi odłożyć plan, żeby wskoczyć do czołowej trójki. Dzisiejsze spotkanie zaskoczyło od pierwszych minut. Goście lepiej weszli w mecz i całkowicie zasłużenie zdobywali kolejne bramki. Królewscy po kolejnych ciosach nie byli w stanie się podnieść. Druga połowa była już zupełnie pozbawiona emocji. Co prawda Castilla starała się o honorowego gola, ale golkiper rywali nie odstawał poziomem od swoich kolegów i zachował czyste konto.

Od samego początku było widać, że Castilla wcale nie będzie miała łatwego zadania. Piłkarze Logroñésu wysoko podchodzili z pressingiem, znacznie utrudniając rozgrywanie gospodarzom. W 25. minucie goście wywalczyli sobie rzut rożny. Wydawało się, że dośrodkowanie złapie Abad, ale piłka wypadła z rąk golkipera. Z takiego prezentu nie mógł nie skorzystać Caneda, który musiał tylko trafić do pustej bramki. Goście poszli za ciosem i niewiele później prowadzili już 2:0. Paredes dośrodkował, a do siatki trafił Muneta. Castilla w tym momencie zupełnie nie wiedziała, co się dzieje. Logroñés to wykorzystał i zdobył trzeciego gola. Muneta z rzutu wolnego wrzucił piłkę wprost na głowę Pazó, który takiej okazji nie zmarnował.

Po zmianie stron sytuacja gospodarzy jeszcze się pogorszyła. Kolejną bardzo dobrą akcję przeprowadzili piłkarze z La Riojy. Piłka już zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili ręką wybił ją Hakimi. Marokańczyk wyleciał za to z boiska, a Logroñés dostało rzut karny. Do jego wykonana podszedł Espina i pewnie wykorzystał tę szansę. Szans na wywalczenie chociażby punktu już nie było, więc Solari postanowił wysłać na boisko Liangminga. Do tej pory w tym sezonie Chińczyk spędził na murawie tylko trzy minuty, dzisiaj dostał większą szansę, ale w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Miał nawet okazję na zdobycie bramki, lecz bardzo dobrze spisywał się Miguel Martínez.

2016.11.19 - Sobota - 17:00
Real Madryt Castilla 0 : 4 UD Logroñés