2016.11.06, godz. 22:27, Mateo

Zwycięstwo Castilli

Castilla pokonała Sestao River 2:0 i zbliżyła się do czołówki tabeli. Królewscy po raz kolejny na stadionie Alfredo Di Stéfano spisali się bardzo dobrze, chociaż Baskowie sprawili im trochę problemów. Na listę strzelców wpisali się Sergio Díaz i Martin Ødegaard. Złą wiadomością spotkania jest uraz Abnera Felipe. Na szczęście Brazylijczyk był w stanie zejść z murawy o własnych siłach, więc prawdopodobnie nie jest to nic groźnego.

Królewscy mogli zacząć mecz od mocnego uderzenia. Nie upłynęło nawet sześćdziesiąt sekund, a Nikos znalazł się w sytuacji sam na sam z Galderem. Piłka nie wpadła jednak do siatki. Sestao River nie tylko przyglądało się poczynaniom gospodarzy, ale również samo potrafiło stworzyć sobie okazje strzeleckie. Najbliżej byli w 37. minucie, kiedy futbolówka po uderzeniu Rahmaniego wylądowała na poprzeczce.

Tuż po zmianie stron udało się po raz pierwszy pokonać Galdera. Sergio Díaz dostał podanie od Achrafa i, wykorzystując błąd golkipera, posłał piłkę do bramki. Po stracie gola Baskowie rzucili się do odrabiania strat. Niewiele brakowało, żeby wyrównał Barrentxea. Na szczęście Abad spisywał się bez zarzutu. W ofensywie kolejny raz z dobrej strony pokazał się Ødegaard. Norweg podwyższył prowadzenie i stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Valdebebas.

2016.11.06 - Niedziela - 17:00
Real Madryt Castilla 2 : 0 Sestao River Club