2016.09.19, godz. 03:43, Mateo

Enzo dał Castilli zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu

Castilla pokonała Leioę 1:0 i zrównała się nią punktami na szczycie ligowej tabeli. Jedynego gola spotkania zdobył Enzo z rzutu karnego w ostatnich sekundach meczu. Dzięki temu Królewscy wygrali trzeci kolejny mecz na własnym stadionie, a Baskowie doznali pierwszej porażki w sezonie. W wyjściowym składzie Castilli pojawili się Sergio Díaz i Federico Valverde, mimo że obaj mieli w nogach 90 minut meczu w Lidze Młodzieżowej UEFA w środę.

Gospodarze ze spokojem rozpoczęli mecz. Na pierwszą dobrą okazję musieli poczekać do 25. minuty, kiedy Valverde znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Urugwajczyk jednak przegrał pojedynek z Iturriozem. Później znów Castilla miała problem z przedostaniem się pod bramkę rywali. Gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarze obu drużyn często przekraczali przepisy, próbując zatrzymać przeciwników.

Zaraz po przerwie niewiele się zmieniło, dlatego Solari sięgnął po rezerwowych. Najpierw posłał na murawę Seoane, który zmienił Valverde. Gra nieco się ożywiła i dobrą okazję do zdobycia gola miał Sergio. Paragwajczyk otrzymał świetne podanie od Ødegaarda, ale posłał futbolówkę obok bramki. Później na boisko wszedł Enzo, ale mecz zupełnie stracił płynność przez kontuzje graczy gości. W związku z tym arbiter zdecydował się doliczyć aż sześć minut do podstawowego czasu gry. W samej końcówce Febas dośrodkował piłkę, która po chwili zatrzymała się na ręce Jona Vegi. Do wykonania rzutu karnego podszedł Enzo i pewnie ją wykorzystał. W zamieszaniu po golu jeden z baskijskich zawodników dostał czerwoną kartkę.

2016.09.18 - Niedziela - 17:00
Real Madryt Castilla 1 : 0 SD Leioa