2016.08.15, godz. 10:55, Mateo

Porażka Castilli w ostatnim sparingu

Castilla przegrała na stadionie Alfredo Di Stéfano 0:2 z rezerwami Realu Valladolid. Dla Królewskich był to ostatni mecz w okresie przygotowawczym. Carlos Abad ciągle nie wrócił do pełni zdrowia, dlatego w wyjściowym składzie znalazł się Craninx. Ciągle na debiut nie może się doczekać Campuzano. On również zmaga się z urazem. W zespole rezerw Realu Valladolid warto wyróżnić obecność Arroyo i Marchána, którzy mieli okazję grać w szkółce Realu Madryt.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęła Castilla. Znakomitą akcją popisał się Sergio Díaz. Paragwajczyk minął dwóch zawodników rywali, ale jego podanie nie dotarło do adresata. Przeważali gospodarze, ale bramkę zdobyli goście. Mario stracił piłkę w pobliżu własnego pola karnego, Royo dośrodkował, a na listę strzelców wpisał się Higinio.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Luca Zidane, dla którego był to debiut w barwach Castilli. Niestety nie udało mu się zachować czystego konta. W 73. minucie wpuścił strzał Samanesa, ale nie miał przy nim szans. Zawodnik Realu Valladolid uderzył perfekcyjnie. Syn Zizou uchronił za to zespół przed utratą trzeciego gola. Castilla przez cały czas kontrolowała grę, goście natomiast przeprowadzili trzy ataki i potrafili zdobyć dwa gole.

Castilla zakończyła przygotowania do sezonu. Rozpoczęła od zwycięstwa z Gimnàstikiem Segoviana, ale później przegrała wszystkie spotkania. Dzisiaj powodem do optymizmu może być przede wszystkim gra Sergio Díaza, który swoimi akcjami udowodnił, że ma ogromny talent. Brakuje za to skuteczności. Lekarstwem na to może być powrót do zdrowia Víctora Campuzano. W defensywie jest jeszcze sporo do poprawy. Podopieczni Solariego mają tydzień, żeby wyeliminować błędy. Później rozpoczynają ligę. W pierwszej kolejce na własnym stadionie zmierzą się z rezerwami Realu Sociedad.

2016.08.14 - Niedziela - 19:00
Real Madryt Castilla 0 : 2 Valladolid B