2016.08.10, godz. 22:46, Mateo

Castilla przegrała z Méridą

Castilla przegrała na wyjeździe z Méridą 0:1. Dla Blancos był to czwarty i zarazem przedostatni sparing przed sezonem. Rywale mieli w nogach więcej spotkań, przed starciem z Królewskimi rozegrali bowiem sześć meczów. Santiago Solari nie mógł już liczyć na Jordana Gaspara, który został wypożyczony do Sabadellu. Zaskoczeniem w wyjściowej jedenastce była obecność De Tomása. Wydawało się, że napastnik szuka nowego klubu i trener nie będzie go brał pod uwagę przy budowie zespołu. Między słupkami stanął dzisiaj Craninx, ponieważ Abad nie wyleczył urazu, którego nabawił się w poprzednim spotkaniu.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo wolnym tempie. Gry nie ułatwiała murawa, której stan pozostawiał wiele do życzenia. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Enzo z rzutu wolnego. Futbolówka przeleciała jednak nieznacznie nad bramką rywali. Swoich sił próbował również De Tomás, ale bez pozytywnego skutku. Mérida powinna objąć prowadzenie w 43. minucie, lecz fatalnie w sytuacji jeden na jednego zachował się Hugo Rodríguez, uderzając piłkę wprost w ręce Craninxa.

W drugiej części Castilla grała lepiej, ale to Mérida zdobyła gola. Craninxa pokonał Carlos Rodríguez. Podopieczni Solariego walczyli o remis, jednak mieli spore problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Salcedo. Po jednym z kontrataków Méridy w dobrej sytuacji znalazł się José Ramón. Na szczęście nie zdołał trafić do siatki. Castilla przegrała trzeci sparing z rzędu. Ciągle gra nie wygląda najlepiej, chociaż zespół ciągle jest w trakcie przebudowy.

2016.08.10 - Środa - 20:30
CD Mérida 1 : 0 Real Madryt Castilla