2018.01.04, godz. 08:26,

Obfite opady deszczu pokrzyżowały szyki organizatorom spotkania. Mecz miał rozpocząć się od hymnu napisanego specjalnie na stulecie klubu. Jednak Plácido Domingo zaśpiewał dla przemokniętych kibiców dopiero w przerwie spotkania. Tenor spisał się wyśmienicie i kto wie, może właśnie on, zmobilizował piłkarzy Merengues do lepszej gry… Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była wprost żenująca. Gwiazdom wyraźnie nie chciało się biegać i walczyć. W drużynie Reszty Świata dobrze spisywał się, notorycznie wygwizdywany przez publiczność, Rivaldo oraz Roberto Baggio. Po idealnym podaniu Włocha, Miroslav Klose zdobył pierwszą bramkę. Drugi gol to indywidualny popis Kaki. Młody Brazylijczyk (kiedyś interesował się nim Real) bez problemu wymanewrował obrońców i ładnym technicznym strzałem pokonał Césara. Praktycznie nic więcej przez pierwsze 45 minut na Santiago Bernabéu się nie działo.

W drugiej części spotkania, trener Del Bosque wpuścił na plac gry wychowanków. Tych nie zraził gol strzelony przez Senegalczyka Aliou Cissé. Królewska młodzież, wspierana przez Solariego i McManamana, zaczęła grać adekwatnie do rangi meczu. Szybkie, pomysłowe akcje i pod bramką byłego portero Realu, Bizzariego, zaczęło robić się gorąco. Choć trzeba przyznać, że defensywa Reszty Świata w drugiej połowie nie stanowiła monolitu. W 59. minucie karnego na gola zamienia Santiago Solari. Pięć minut później, rozgrywający świetne spotkanie, Tote dobija strzał kolegi z zespołu i jest 2:3. Dużo ożywienia do gry Realu wnosi wejście Cambiasso. Argentyńczyk nie bał się odpowiedzialności i czarował kreatywnością oraz udanym dryblingami. W 86. minucie piłkę odegrał mu Tote, Cambiasso nadał piłce rotacji i pięknym strzałem ustalił wynik meczu na 3:3.

Merengues mogli ten mecz wygrać. Często jednak grali zbytnio pod publiczkę i mimo znakomitych szans McManamana i Portillo – wynik nie uległ zmianie. Druga połowa meczu mogła się podobać, a szczególnie gra trójki strzelców goli dla Realu. Owacją przyjęto wejście na boisko Predraga Mijatovicia. Kibice nie zapomnieli, że piłkarz z Czarnogóry strzelił zwycięską bramkę dla Realu w finale Pucharu Mistrzów 1998 (Real – Juventus 1:0). Zgrzytem były tylko gwizdy socios, gdy tylko przy piłce znalazł się Fernando Torres bądź Rivaldo. Warto jednak pamiętać, że na Camp Nou czy Estadio Vicente Calderón, Królewskich nikt ciepło nie wita… Szkoda, że TVP2 nie transmitowała pokazu laserów, który zorganizowano przed meczem. Zamiast tego mogliśmy pasjonować się wyborami mini miss Polski i posłuchać co przyszłe modelki, aktorki mają ciekawego do powiedzenia… Ponoć niedawno Pan Basałaj złożył dymisję? Ciekawe więc, dlaczego komentował ten mecz. Poza rażącymi błędami (widział na boisku piłkarzy, o których istnieniu nikt z Was chyba nie wie) po prostu… przynudzał.

2002.12.18 - Środa - 21:45
Real Madryt 3 : 3 Reszta Świata