gol miesiąca / sezonu

Maj 2008

Mamy za sobą już ponad piętnaście edycji plebiscytu na Piłkarza Miesiąca. W maju byliście bardzo zadowoleni z podopiecznych Bernda Schustera. Ale powód jest jasny. Żaden miesiąc nie przyniósł tylu wspaniałych momentów dla kibców Realu Madryt. Poniżej krótki opis wyników.

Walka o miano najlepszego piłkarza miesiąca była zacięta. Może nawet bardziej zacięta, niż ktokolwiek raczył przypuszczać. O ten tytuł walczyło dwóch zawodników – bramkarz i napastnik. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Gonzalo Higuaín. Na Argentyńczyka zagłosowało 891 użytkowników (39.74%). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Iker Casillas, pełnych uznania dla naszego portero było 612 kibiców (27.3%). Na pewno na korzyść Higuaína przemawia bramka na wagę mistrzostwa kraju, strzelona w meczu z Osasuną. Oprócz tego Argentyńczyk zaliczył trafienie w meczu z Barceloną. W maju Gonzalo okazał się prawdziwym jokerem. W tych dwóch spotkaniach, wchodząc z ławki, strzelał bramki po zaledwie kilku minutach obecności na boisku.

Tego miesiąca do udanych nie może zaliczyć natomiast Júlio Baptista. Nie po raz pierwszy zresztą wybrany został w tym sezonie najgorszym piłkarzem. W tym miesiącu cała drużyna świętowała mistrzostwo i oczywiście Baptista miał wkład w ten sukces, ale maj to jego osobista porażka. W żadnym z czterech oficjalnych meczów Brazylijczyk nie rozegrał pełnych dziewięćdziesięciu minut, a nawet jeśli wchodził z ławki rezerwowych – nie zachwycał. Na Baptistę swój głos oddała ponad połowa z Was (58.16%).

Pora na najlepszy mecz. Tu nie mogło być niespodzianki. I choć mecz z Osasuną był kluczowy, to najbardziej przypadł Wam do gustu triumf nad Barceloną. Aż (97.81%) biorących udział w plebiscycie użytkowników wskazało właśnie na Gran Derbi. Dużo bramek, piękny styl i wręcz upokorzenie największego rywala. Zaiste, w żadnym spośród wszystkich majowych spotkań Los Merengues nie zaprezentowali takiego stylu.

Za najgorsze spotkanie uznaliście mecz rozgrywany na La Romareda w Saragossie, gdzie Królewscy zremisowali z miejscowym Realem 2:2, a ligowy debiut zaliczył Jerzy Dudek. Mecz obfitował w nieoczekiwane zwroty i emocjonującą końcówkę. Ponad połowa, bo 68.02% z Was wytypowała właśnie ten mecz. I to chyba ze względu na wynik, bo poziomem gry mecz ten nie różnił się zbytnio od tego, który rozegraliśmy w Pampelunie.

Według Was najpiękniejszą bramkę strzelił w tym miesiącu Wesley Sneijder w meczu z Levante na Santiago Bernabéu. Holender pięknym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w lewym okienku bramki. To trafienie wprawiło w euforię 51.69% użytkowników. Przyznam, że sam byłem pod wrażeniem. Na drugim miejscu znalazło się trafienie naszego kapitana w meczu z Dumą Katalonii, otwierające wynik tamtego spotkania.