REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

Aktualności (236) powiązane z gorącym tematem Mundial 2018

2018.12.04, godz. 18:49, Klatus / as.com, fifa.com

Wiadomo już, jakie pieniądze otrzymają kluby za Mistrzostwa Świata

Fot. Getty Images

Manchester City, Real Madryt, Tottenham, Barcelona i PSG są klubami, które otrzymają najwięcej pieniędzy za zwolnienie swoich piłkarz na Mistrzostwa Świata w Rosji, w których udział wzięły 32 reprezentacje. Łącznie 416 klubów z 63 krajów otrzyma 209 milionów dolarów (183 miliony euro) w zależności od tego, ile dni zawodnicy spędzili na turnieju.

Największym beneficjentem Mundialu pod względem finansowym jest Manchester City, na którego konto wpłynie 5 milionów dolarów (4,4 miliona euro). Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypada Królewskim. Klub z Madrytu otrzyma of FIFA 4,81 miliona dolarów (4,2 miliona euro). Podium zamyka Barcelona, która może liczyć na wpływ w wysokości 4,15 miliona dolarów (3,6 miliona euro).

Pięć pierwszych klubów, które otrzymają najwięcej pieniędzy, pochodzi oczywiście z Europy. Poza wspomnianą piątką są tam jeszcze Chelsea, Manchester United, Atlético Madryt, Juventus i Monaco.

Podział pieniędzy opiera się na tym, ile dni dany piłkarz przebywał w Rosji (licząc od dwóch tygodni przed meczem otwarcia). Z każdy dzień jednego zawodnika, jaki ten spędził na Mistrzostwach Świata, klub otrzymuje 8530 dolarów. Każda kwota jest następnie proporcjonalnie rozdzielana pomiędzy kluby, w których dany gracz był zarejestrowany przed momentem odpadnięcia z Mundialu.

Komentarze [4]

REKLAMA

2018.08.16, godz. 22:39, Kristobal / marca.com

Kroos: Özil powiedział mnóstwo głupot

Fot. Getty Images

Toni Kroos, pomocnik Realu Madryt, udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi Bild, w którym porusza między innymi tematy swojego ewentualnego zakończenia reprezentacyjnej kariery czy wypowiedzi Özila po odejściu z Die Mannschaft. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi zawodnika Królewskich.

– Zostanę z drużyną do EURO 2020, a moim celem będzie, żebyśmy osiągnęli więcej, niż na ostatnim takim turnieju.

– W ostatnich miesiącach trochę myślałem i faktycznie zdaję sobie sprawę z tego, że potrzebuję i będę potrzebował więcej odpoczynku, aby utrzymać wysoki poziom. Rozmawiałem o tym z Löwem i on niewątpliwie walczył o to, żebym został w reprezentacji. Razem spróbujemy znaleźć takie rozwiązanie, bym mógł po prostu odpocząć raz na jakiś czas.

– Özil? Jego sposób odejścia nie był dobry. W jego wypowiedziach zwracał uwagę na to, na co nie powinno się zwracać uwagi i przez to nie zwrócono uwagi na rzeczywisty przekaz. Zostało to przykryte przez mnóstwo głupot.

– On, tak jak i Gündoğan, byli krytykowani za zdjęcia z Erdoğanem i obaj przegapili moment, by wydać jakieś oświadczenie na ten temat. Później natomiast spadła na nich, jak na nas wszystkich, krytyka za występ na mundialu. Czasem krytykujący byli naprawdę poniżej pewnego poziomu, ale zawodnicy na takim poziomie muszą nauczyć się z tym żyć.

Komentarze [15]

REKLAMA

2018.07.20, godz. 10:11, El Jarek / Onda Cero

Celades: Odchodzę z powodu wydarzeń na mundialu w Rosji

Fot. Getty Images

Albert Celades w środę podał się do dymisji ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Hiszpanii U-21. Były piłkarz między innymi Realu Madryt na mundialu w Rosji był asystentem Julena Lopeteguiego, a następnie Fernando Hierro. W rozmowie z Ondą Cero przyznał, że odejście z pracy dla Federacji ma związek z wydarzeniami wokół mundialu.

– Niech jasne będzie, że nie odchodzę dlatego, bo nie zostałem selekcjonerem seniorskiej kadry. Pojawiło się wiele takich spekulacji, ale tak nie było. Mam swoje powody i są one osobiste. Wszystko, co zdarzyło się w Rosji, było kluczowe przy podjęciu tej decyzji. Nie czuję bólu, jestem wdzięczny wszystkim ludziom z federacji za ten czas. Od początku pracy w roli trenera byłem związany tylko z nią. Odchodzę, bo nie czuję się komfortowo z niektórymi decyzjami, jakie podjęto.

– Zostałbym, gdyby Lopetegui został na stanowisku selekcjonera? Przypuszczam, że tak, chociaż nigdy wiadomo, co mogłoby się zdarzyć. Dzieje się jednak to, co się dzieje i trzeba podejmować także swoje decyzje. Rozmowa z Julenem? Rozmawialiśmy ostatnio, ale nie z tej okazji. Po prostu mamy stały kontakt, często do siebie dzwonimy. Nie miał wpływu na moją decyzję, zadzwoniłem do niego dopiero po jej ogłoszeniu.

– Zawsze, gdy zwalnia się twojego kolegę po fachu, a w tym przypadku też przyjaciela, jest smutno. Do tego ta sytuacja była też dziwna. Ze mną prezes nie rozmawiał na ten temat. Było bardzo trudno poradzić sobie z tą sytuacją i iść dalej. Wszyscy wiedzą, że mieliśmy naprawdę ciężko na tym turnieju z powodu tego, co się stało, ale ci, którzy zostali, starali się pracować jak najlepiej.

– Obudziliśmy się rano i nie myśleliśmy, że w ogóle coś się stanie, a tym bardziej, że zwolnią Julena. Co do tych zmian ekip w trakcie turniejów czy zgrupowań, dla nas to jest normalność. Gracz zmieniający klub w trakcie finałów jakiegoś turnieju to normalność. Byłem selekcjonerem kadry U-21 przez wiele lat i w każdym terminie FIFA łącznie z wrześniowym, gdy jeszcze trwało okienko, wielu piłkarzy zawsze zajmowało się zmianą drużyny. A trener? Każdy ma swoje zdanie, ale są precedensy. Luis Aragonés podpisywał kontrakt z klubem w trakcie EURO 2008. Ja nikogo tu nie chcę bronić za wszelką cenę, bo każdy ma już swoje zdanie. Ja chciałem, żeby Julen kontynuował pracę, bo szło nam fenomenalnie i mieliśmy wspaniałe odczucie. Nikogo nie krytykuję, takie jest po prostu moje zdanie.

Komentarze [12]

REKLAMA

2018.07.18, godz. 20:03, El Jarek / lequipe.fr, as.com, marca.com

Varane: Denerwuje mnie, gdy prosi się mnie o granie jak Ramos

Fot. L’Équipe

Raphaël Varane kilka dni po zdobyciu mistrzostwa świata udzielił wywiadu dziennikowi L’Équipe. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi jednego z kapitanów Realu Madryt i reprezentacji Francji z tej rozmowy.

– Przed finałem rozmawiałem z drużyną i mówiłem im, że mamy szansę na coś historycznego, na naznaczenie naszego życia. Rozumiałem, co mówię, ale tak naprawdę chyba nie do końca. Kiedy wróciliśmy do Francji, zobaczyliśmy, co zrobiliśmy i jakie są efekty [śmiech]. Bez przeżycia tego nie da się tego zrozumieć. Kiedy jechaliśmy autobusem, wydawało się, że zatrzymaliśmy cały kraj. To szaleństwo. Świętowałem wiele tytułów w Hiszpanii, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego, co zdarzyło się w Paryżu. To było jak wstrzyknięcie szczęścia w żyły.

– Zobaczymy, jakiego znaczenia nabierze ten tytuł. Na razie wiemy, że zapisujemy nową kartę historii. Wiemy, że ten dzień zostanie zapamiętany. Wiemy, że w dalekiej przyszłości będziemy się spotykać i możemy już dzisiaj powiedzieć, że stworzyły się miedzy nami wyjątkowe więzi. Obyśmy razem dokonali jeszcze wielu innych rzeczy.

– Dorastaliśmy wszyscy na tej fali świeżości we francuskiej piłce. Wiemy, ile to wszystko znaczy dla młodych. Wiemy, że teraz też będziemy uważniej obserwowani i podawani za wzory. Naznaczymy kolejną generację. My dorastaliśmy przy Zizou i kadrą z lat 1998 i 2000. Obyśmy my też mieli taki wpływ na innych.

– Mbappé? On jest jeszcze młodszy ode mnie. Wrażenie robi na mnie jego inteligencja i dojrzałość oraz oczywiście potworny talent. Na pewno będzie nabierać coraz większego znaczenia w kolejnych latach, robiąc wszystko, co potrafi. Poznałem kilku zawodników na pozaziemskim poziomie, ale pierwszy raz widzę kosmitę w tak młodym wieku. Zazwyczaj takiego wielkiego piłkarza widzimy w wieku 30 lat czy nawet więcej. Tutaj mu brakuje rok do 20. urodzin. Do tego, gdy rozmawiasz z nim o taktyce, on wie tyle, że nie daje ci dokończyć zdania. Wszystko przyswaja bardzo szybko.

– Czasami proszono mnie, bym grał jak Ramos, żebym był agresywniejszy, żebym robił coś jak ktoś inny. Ja mam swój styl gry i na razie nie szło mi z nim źle. Mimo wszystko próbowano zmieniać mnie wiele razy. Denerwuje mnie, gdy prosi się mnie o granie jak Ramos. Jego prosi się o bycie innym zawodnikiem? Akceptuje się to, kim jest Sergio. Dzisiaj jednak akceptuje się już także to, kim jestem ja.

– Od kiedy skończyłem 7 lat, mówiono, że jestem dobrym chłopcem. Za nim stał jednak zawsze charakter. Tak, jestem kochany, ale nie jestem tylko taki. Nie da się zanotować takiej kariery przez 7 lat w Realu Madryt bez posiadania charakteru. Kiedy trzeba coś powiedzieć, ja jestem gotowy. Kiedy mamy ciężki moment, występuję z szeregu. W finale w przerwie ciążyła na naszej młodej grupie spora presja. Wyszedłem i powiedziałem: „Chłopaki, pozytywne nastawienie, wygrywamy 2:1, jest dobrze. 45 pierwszych minut z trudnościami już za nami”. Zawsze szedłem naprzeciw trudnościom. Teraz niektórzy zobaczyli, że mam charakter, ale on był we mnie od zawsze.

– Złota Piłka? Ja uznaję futbol za sport drużynowy. Nie szukam obiektywów kamer. Jeśli jednak zdobędę Złotą Piłkę, nie odrzucę jej. Wszystko zależy od kryteriów. Jeśli pod uwagę będą brane trofea, mam dobrą sytuacją. Ogólnie jednak dla obrońcy to bardzo trudny temat.

Komentarze [24]

REKLAMA

2018.07.16, godz. 09:07, El Jarek / Instagram

Modrić i Rakitić podziękowali sobie za mundial

Fot. Instagram

Po finałowym meczu mistrzostw świata Luka Modrić i Ivan Rakitić po raz kolejny pokazali, że najważniejsza dla nich jest Chorwacja i wspólna gra w kadrze ponad rywalizacją Realu z Barceloną czy walką o laury indywidualne. Pomocnik Królewskich podzielił się z kolegą otrzymaną Złotą Piłką i dodatkowo liderzy reprezentacji wymienili się swoimi koszulkami, dopisując na nich specjalne dedykacje.

„Mojemu bratu Ivanowi, od serca, jestem dumny, że dzieliłem z tobą na boisku te wielkie momenty”, podpisał swoją koszulkę Modrić. Rakitić z kolei odwdzięczył się dedykacją na swoim trykocie, który wręczył swojemu kapitanowi: „Mojemu bratu Luce, od serca, to był największy zaszczyt dzielić z tobą cały ten czas. Kocham cię, Rakieta”.

Komentarze [13]

REKLAMA
 

- Wszystkie aktualności -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama