REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

Aktualności (898) powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2016/17

2018.01.30, godz. 22:25, El Jarek / RealMadridTV

Film „W sercu La Duodécimy” [VIDEO]

Fot. RealMadrid TV

Real Madryt 3 czerwca w Cardiff pokonał Juventus sięgając po swój 12. Puchar Europy w historii. Przy okazji Królewscy obronili tytuł z poprzedniego sezonu i przedłużyli serię swoich triumfów do 3 w ciągu 4 lat. Tradycyjnie klubowa telewizja zbierała najciekawsze obrazki z wydarzeń wokół tego meczu i po spotkaniu z Valencią ogłosiła, że wyemituje ten film już dzisiaj od 22:30.

My zapraszamy na transmisję na Twitcha, w czasie której będziemy na żywo tłumaczyć wypowiadane w tym filmie kwestie. Wystarczy uruchomić podany poniżej odtwarzacz lub wejść na ten kanał na Twitchu.

Komentarze [48]

REKLAMA

2018.01.30, godz. 11:25, El Jarek / RealMadridTV

Już dzisiaj emisja filmu z kulisami finału w Cardiff

Fot. RealMadrid TV

Real Madryt 3 czerwca w Cardiff pokonał Juventus sięgając po swój 12. Puchar Europy w historii. Przy okazji Królewscy obronili tytuł z poprzedniego sezonu i przedłużyli serię swoich triumfów do 3 w ciągu 4 lat. Tradycyjnie klubowa telewizja zbierała najciekawsze obrazki z wydarzeń wokół tego meczu i po spotkaniu z Valencią ogłosiła, że wyemituje ten film już dzisiaj o 22:30.

W zapowiedzi „En el corazón de La 12a” – „W sercu La Duodécimy” widzimy kulisy przygotowań do meczu, tak zawsze wyczekiwane obrazki z szatni oraz radość ze zdobycia Pucharu Europy. Pełny trailer można obejrzeć poniżej.

My ze swojej strony wywiązujemy się z obietnicy i zapraszamy na specjalnego streama na portalu Twitch, w czasie którego puścimy ten film na żywo i będziemy oglądać go razem z wami, tłumacząc wypowiedzi Królewskich. Dzisiaj o 22:30 zapraszamy na ten kanał na Twitchu.

Komentarze [6]

REKLAMA

2018.01.27, godz. 21:56, El Jarek / RealMadridTV

Emisja filmu z kulisami finału w Cardiff we wtorek

Fot. RealMadrid TV

Real Madryt 3 czerwca w Cardiff pokonał Juventus sięgając po swój 12. Puchar Europy w historii. Przy okazji Królewscy obronili tytuł z poprzedniego sezonu i przedłużyli serię swoich triumfów do 3 w ciągu 4 lat. Tradycyjnie klubowa telewizja zbierała najciekawsze obrazki z wydarzeń wokół tego meczu i po spotkaniu z Valencią ogłosiła, że wyemituje ten film już we wtorek o 22:30.

W zapowiedzi „En el corazón de La 12a” – „W sercu La Duodécimy” widzimy kulisy przygotowań do meczu, tak zawsze wyczekiwane obrazki z szatni oraz radość ze zdobycia Pucharu Europy. Pełny trailer można obejrzeć poniżej.

My ze swojej strony wywiązujemy się z obietnicy i zapraszamy na specjalnego streama na portalu Twitch, w czasie którego puścimy ten film na żywo i będziemy oglądać go razem z wami, tłumacząc wypowiedzi Królewskich. We wtorek o 22:30 zapraszamy na ten kanał na Twitchu.

Komentarze [7]

REKLAMA

2018.01.23, godz. 16:54, El Jarek / RealMadridTV

Klubowa telewizja zapowiada film „W sercu La Duodécimy

Fot. RealMadrid TV

Real Madryt 3 czerwca w Cardiff pokonał Juventus sięgając po swój 12. Puchar Europy w historii. Przy okazji Królewscy obronili tytuł z poprzedniego sezonu i przedłużyli serię swoich triumfów do 3 w ciągu 4 lat. Tradycyjnie klubowa telewizja zbierała najciekawsze obrazki z wydarzeń wokół tego meczu i niedługo opublikuje specjalny film z kulisami tego finału.

En el corazón de La 12a” – „W sercu La Duodécimy” ma zostać wyświetlony w RealMadrid TV już niedługo. W pierwszej zapowiedzi widzimy kulisy przygotowań do meczu, tak zawsze wyczekiwane obrazki z szatni oraz radość ze zdobycia Pucharu Europy. Pełny trailer można obejrzeć poniżej. My ze swojej strony dodajemy zapowiedź specjalnego streama na portalu Twitch, w którym puścimy ten film na żywo i będziemy oglądać go razem z wami tłumacząc wypowiedzi Królewskich. Gdy tylko klubowa telewizja poda dokładną datę emisji, poinformujemy o niej na portalu i mediach społecznościowych.

Komentarze [15]

REKLAMA

2017.10.20, godz. 16:37, El Jarek / uefa.org

Real trzeci w zarobkach za ostatni sezon Ligi Mistrzów

Fot. Getty Images

UEFA poinformowała dzisiaj, że za sezon 2016/17 rozdała ekipom – od tych uczestniczących w 1. rundzie eliminacji po samych finalistów – w sumie 1,396 miliarda euro w ramach wypłat za rywalizację w Lidze Mistrzów. Federacja podkreśla, że obecnie wszystkie przychody z rozgrywek klubowych są rozdzielane jedynie pomiędzy kluby.

W obecnym cyklu rozgrywkowym, który przypada na lata 2015-2018, za samą obecność w fazie grupowej dany klub ma zagwarantowane 12,7 miliona euro. W grupie wygrana oznacza bonus w wysokości 1,5 miliona euro, a remis w postaci 500 tysięcy euro. UEFA dodaje, że dodatkowe 0,5 miliona euro, które nie zostaje przyznane w przypadku remisu, zostaje potem rozdzielone pomiędzy wszystkie kluby, a podstawą przy wyliczaniu udziału każdej ekipy jest liczba jej zwycięstw. Dalsze premie za wyniki są następujące: 6 milionów euro za awans do 1/8 finału; 6,5 miliona euro za awans do 1/4 finału; 7,5 miliona euro za awans do 1/2 finału; 11 milionów euro dla przegranego w finale; 15,5 miliona euro dla zwycięzcy finału.

Na czele zestawienia wypłaty znajduje się Juventus, który w poprzednim sezonie w Europie zarobił aż 110,43 miliona euro. Drugie Leicester odebrało kwotę w wysokości 81,68 miliona euro, a trzeci Real Madryt dostał 81,05 miliona euro. Dlaczego pokonany w finale Juventus oraz Leicester, które odpadło w ćwierćfinale, znaleźli się przed Królewskimi? Odpowiedź co roku w takich przypadkach jest taka sama i składa się z zaledwie dwóch słów: market pool. Jeśli kwoty za wyniki są ustalone z góry, to zostaje druga część dotyczą transmisji telewizyjnych. Jest ona elastyczna i zależy do tego, jaką część transmisji w swoim kraju przejmuje dany klub oraz oczywiście opiera się na tym, ile ostatecznie operatorzy płacą za pokazywanie rozgrywek w tym kraju. Im więcej wielkich klubów wprowadza do Ligi Mistrzów dany kraj, tym potem dostają one mniej pieniędzy z tego tytułu, bo zjadają nawzajem swoje potencjalne zyski.

Włosi, a szczególnie Juventus, stoją tu na kapitalnej pozycji względem Hiszpanów nie tylko z powodu większej ogólnej kwoty do podziału. Królewscy hiszpańskim tortem muszą dzielić się z Barceloną, która zawsze jest jednym z faworytów, a ostatnio doszła do ćwierćfinału, z Atlético, które w ostatnich latach można uznać za drugą najlepszą ekipę rozgrywek i które doszło ostatnio do półfinału, oraz z Sevillą, która wyszła z grupy do 1/8 finału. Tymczasem w fazie grupowej z Włoch zagrali jedynie Juve i Napoli. Ten drugi klub odpadł w 1/8 finału, zostawiając resztę transmisji Starej Damie, ale i tak zarobił o 15 milionów euro więcej z tytułu transmisji niż Real czy Barcelona. Więcej od hiszpańskich gigantów dostali też Anglicy: Arsenal doszedł do 1/8 finału, a zarobił 11 milionów więcej z market pool; Leicester doszło do ćwierćfinału jako jedyny klub z Anglii i dostało 23 miliony euro więcej; Tottenham nie wyszedł z grupy, a ciągle dostał więcej pieniędzy od Realu i Barcelony. Zmieni się to w pewien sposób od następnego sezonu, bo wtedy Anglicy, Hiszpanie, Włosi i Niemcy będą mieli zagwarantowane po 4 pewne miejsca w fazie grupowej.

Jeśli chodzi o Królewskich, na ich wynik (81,05 miliona euro) złożyło się: 12,7 miliona euro za awans do fazy grupowej; 6,68 miliona euro za osiągnięcia w fazie grupowej; 26,17 miliona z tytułu market pool; oraz w sumie 35,5 miliona za wygranie fazy pucharowej. Poza wspomnianymi Juventusem, Leicester i Realem barierę 60 milionów euro z tytułu gry w Lidze Mistrzów przebiły następujące kluby: Arsenal (odpadł w 1/8 finału), Napoli (odpadło w 1/8 finału), Atlético (odpadło w 1/2 finału) i Monaco (odpadło w 1/2 finału). Do tego należy jeszcze doliczyć także 4 miliony euro dla Realu Madryt i 3 miliony euro dla Sevilli za występ w Superpucharze Europy w 2016 roku.

Dokładne zestawienie wypłat z rozbiciem ich na szczegółowe części można znaleźć w tym zestawieniu UEFA.

Komentarze [6]

REKLAMA
 

- Wszystkie aktualności -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama