• polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2015.11.23, godz. 13:16, El Jarek / as.com

L'Equipe: Zidane faworytem do przejęcia Realu

Fot. madridismo.org

Dziennik L'Equipe podaje, że Zinedine Zidane jest wielkim faworytem do przejęcia pierwszej drużyny Królewskich. Francuzi wskazują na to, że ich rodak zna klub i dostałby ogromne wsparcie jako „Guardiola Realu”.

W analizie padają argumenty, że szkoleniowiec byłby pod mniejszą presją, bo klub jest w kryzysie, a on sam jest ulubieńcem Florentino. Gazeta dodaje, że do zmiany może dojść w najbliższym okresie, a na Królewskich po takim ruchu spadłaby dużo mniejsza krytyka, bo ekipę objął Zidane, legenda futbolu i były gracz Realu Madryt. Francuz wczoraj komentował takie plotki bardzo spokojnie.

Komentarze [14]


2015.11.23, godz. 13:05, El Jarek / realmadrid.com

Oficjalnie: Florentino spotka się dzisiaj z mediami

Fot. wikipedia.org

„Prezes Realu Madryt, Florentino Pérez, spotka się dzisiaj z mediami na stadionie Santiago Bernabéu o godzinie 19:30 po zebraniu zarządu klubu”, poinformowali Królewscy na swojej stronie internetowej. Nie podano czy Hiszpan wygłosi tylko oświadczenie, czy będzie też odpowiadać na pytania dziennikarzy. Transmisję przeprowadzi stacja RealMadridTV.

Wystąpienie prezesa Realu Madryt możecie obejrzeć tutaj.

Komentarze [138]


2015.11.23, godz. 13:02, El Jarek / as.com, Marca

W środę sąd zajmie się statutem Królewskich

Fot. Planeta ACB

W środę Sąd Pierwszej Instancji numer 51 w Madrycie zajmie się sprawą ostatnich modyfikacji w statucie Realu Madryt, które dotyczą warunków ubiegania się o prezesurę w klubie. Pozew złożyła grupa socios niezadowolona z punktów, jakie pozmieniała ekipa Florentino.

Przypomnijmy, że chodzi o zmiany zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie 30 września 2012 roku. Pozywający największy nacisk kładą na dwa punkty: zmianę stażu bycia socio, który pozwala zaprezentować kandydaturę na prezesa, z 10 na 20 lat w przypadku prezesa i 15 lat w przypadku wiceprezesa; oraz 15% zabezpieczenie finansowe potencjalnego zarządu (obecnie nawet 100 milionów euro), które według nowego statutu ma pochodzić ze źródeł własnych kandydatów i być potwierdzone przez hiszpańską instytucję finansową, a nie zagraniczną. Zaskarżający nie poddają w wątpliwość obowiązku wyłożenia zabezpieczenia, ale zapisy określające jego pochodzenie, wskazując, że tyle milionów euro to ogromna kwota, a w Prawie Sportu z 1990 roku zapisano, że zabezpieczenie musi koniecznie przedstawić tylko wybrany już prezes, co ma miejsce na przykład w Barcelonie.

Rafael Martínez, który reprezentuje wspomnianą grupę, twierdzi, że jeśli sąd przyzna rację kibicom, to trzeba będzie rozpisać nowe wybory, nawet jeśli w ostatnich Florentino nie miał żadnego rywala. Hiszpan o kolejny mandat w normalnym trybie wyborczym musi ubiegać się w 2017 roku.

Komentarze [7]


2015.11.23, godz. 13:02, Mateo / bernabeudigital.com

Boluda: Nie można winić nikogo, nikt nie chciał takiego wyniku

Fot. Getty Images

– Czuję się bardzo dotknięty sobotnim wynikiem. To mała katastrofa, ponieważ chodzi o naszego bezpośredniego rywala, który ograł nas 4:0 na naszym boisku, to boli. Kiedy byłem prezesem, przegraliśmy Klasyk, uczucie jest naprawdę bardzo nieprzyjemne. Ale co można zrobić? – powiedział Vicente Boluda, były prezes Królewskich.

– Dali nam dobrą lekcję. Nie można winić nikogo, ponieważ nikt nie chciał takiego wyniku, dlatego ja uważam, że nikt nie jest winny i jednocześnie wszyscy są winni. Trzeba spojrzeć na to wszystko ze spokojem, pozwolić, żeby opadły emocje. Na gorąco można podjąć nietrafione decyzje.

– Białe chusteczki na Bernabéu? Oglądałem to ze smutkiem. My, którzy kochamy Real Madryt, patrzyliśmy na to ze smutkiem. Publiczność jednak chce zwyciężać. Prezes musi się czuć fatalnie, ja tak czułbym się na jego miejscu. Bardziej niepokojące jest to, że jesteśmy prawie w połowie rozgrywek i trudno teraz podejmować jakieś działania.

– Nie sądzę, żeby piłkarzom zabrakło nastawienia. Oni starali się wygrać. Nie wychodziło im, ale nikt nie miał negatywnego nastawienia. Prawdę zna tylko drużyna. Mecz z Sevillą był dziwny, ale w sobotę zawodnicy biegali, starali się, ale im nie wychodziło.

– Brawa dla Iniesty były skutkiem wielu rzeczy, przede wszystkim kariery i występu Andrésa, ale także wyniku.

– Trzeba na wszystko spojrzeć ze spokojem. Trudno jest kogoś zastąpić. Trzeba pozwolić im pracować i spojrzeć na całość z dystansu. Jeśli będzie trzeba, znajdzie się 500 chętnych na stanowisko trenera, ale przede wszystkim trzeba ocenić wszystko na chłodno.

– Ancelotti? Nie wiem, każdy ma swój czas. Zawsze podobała mi się praca Ancelottiego, przede wszystkim jego spokój i styl. Czas da nam odpowiedź na pytanie, czy on wróci.

– Prezes jest silną osobą, przyzwyczajoną do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Walka o mistrzostwo jeszcze nie jest stracona. Można wygrać 16 czy 17 meczów i sytuacja będzie zupełnie inna.

– Odejście Cristiano? Są sprawy, które trzeba ocenić na chłodno. Zobaczyć, jak się czują piłkarze i czy możesz ich przekonać do siebie. To nie jest łatwe.

Komentarze [3]


2015.11.23, godz. 12:52, El Jarek / Marca

„Beníteza mają dość podstawowi gracze i zmiennicy”

Fot. Getty Images

„Mają go dość podstawowi gracze i zmiennicy”, takie przesłanie z szatni publikuje dzisiaj w swoim głównym artykule MARCA. Piłkarze nie lubią Beníteza. Trener od początku nie potrafił nawiązać z drużyną dobrych stosunków, a dystans między stronami zwiększał się. Dziennik twierdzi, że gdyby dzisiaj przeprowadzić głosowanie na temat jego pozostania, to mógłby liczyć maksymalnie na 5-6 głosów.

W ekipie ma brakować zjednoczenia, które tak podkreśla się na zewnątrz. Piłkarze są wręcz przekonani, że dni trenera są policzone. Wydaje się, że Benítez nie poradził sobie z cieniem Ancelottiego. To nie jego wina, ale nie pokonał tej przeszkody, bo nie potrafił znaleźć połączenia z szatnią. Kolejne decyzje, jak metody pracy, brak szacunku dla pracy Włocha czy poparcia dla doktora Olmo, naruszyły stosunki z graczami. Nie ma tego feelingu i nie ma praktycznie podstaw, na których można by go zbudować. Klub ma zrobić wszystko, żeby wzmocnić pozycję trenera, ale zdaniem dziennika to desperacki ruch, który ma na celu dotrwanie do końca sezonu.

Działacze mają widzieć jednak, że drużyna wymknęła się spod kontroli i być może nigdy nie zaufa szkoleniowcowi. Komentarze są takie, że wydarzy się to, czego zechce ekipa, a w Valdebebas na dzisiaj króluje pesymizm, który zawsze dochodzi do punktu, w którym Benítez musi odejść. Atmosfera w ośrodku jest zła od dłuższego czasu. MARCA twierdzi, że w tym sezonie posiłki z trenerami je 2-3 graczy, co jest ogromną zmianą względem poprzednich lat.

Dodatkowo zawodnicy mają mieć wrażenie, że Hiszpan ugiął się pod presją kibiców i mediów przy wybieraniu składu na Klasyk. W jedenastce wybiegli James i Benzema, chociaż wstępnie Benítez chciał postawić na Casemiro i Isco. Co więcej, znowu czytamy, że „Cristiano i kompania nie szanują poleceń trenera, bo ten nie był zawodnikiem z topu”. Do graczy nie trafiają taktyczne zalecenia szkoleniowca i pada nawet zdanie, że w meczach wolą nie grać przy ławce rezerwowych, żeby nie słuchać szkoleniowca.

Na dzisiaj pozycja Beníteza w szatni jest niesamowicie delikatna. Wyjście z sytuacji, w jakiej jest drużyna, będzie trudne, ale jeszcze trudniejsze będzie zrobienie tego bez wsparcia zawodników. Praktycznie niemożliwe, ale na razie to wszystko ma być kontynuowane.

Komentarze [25]

- Archiwum -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama