• polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2015.10.04, godz. 23:22, El Jarek / as.com

Simeone: Straciliśmy dwa punkty

Fot. Getty Images

– W pierwszej połowie drużyna już na początku miała dwie dobre okazje, akcję Correi i rzut karny. Oni jednak szybko znaleźli drogę do bramki i po golu czuli się komfortowo. Odczucia z drugiej połowy są lepsze. Mieliśmy okazję Torresa, gola na remis, a mecz zakończył się wielką paradą Keylora. Czujemy, że straciliśmy dwa punkty, byliśmy blisko wygranej. Mieliśmy więcej sytuacji od nich – powiedział po meczu Diego Simeone.

– Carrasco wszedł za Olivera, bo potrzebowaliśmy głębokości, a wejście Arbeloi pozwoliło nam na wprowadzenie jeszcze jednego gracza na skrzydło. Carvajal rozgrywał świetne spotkanie, mieliśmy z nim ogromne problemy. Po jego zejściu naciskaliśmy lewą stroną. Zmiana pozwoliła też odciążyć Griezmanna, który lepiej czuje się na środku ataku.

– Pierwsza połowa to zasługa rywala, zawsze przeciwnik jakoś gra. Nie tworzyli wielu okazji, ale kontrowali mecz. W drugiej połowie było lepiej dla nas, chociaż ciągle nie znajdujemy równowagi i regularności, jakiej szukamy. Jednak 13 punktów na siedem kolejek to niezły wynik, bo rozegraliśmy wszystkie najtrudniejsze mecze. To ważny punkt, ale mogliśmy wygrać.

– Liga? Villarreal rozgrywa świetny sezon. U reszty wielką rolę odgrywają kontuzji. Najlepsze ekipy nie są takie same bez najlepszych zawodników. U nas wypadł Koke, u reszty Messi, Iniesta, James czy Danilo. Trzeba się do tego dostosować i rywalizować. Przynajmniej ten sezon dostarcza trochę rozrywki i zaskakuje.

Komentarze [20]


2015.10.04, godz. 23:14, Mateo / as.com

Vietto: Mogliśmy wygrać

Fot. Getty Images

– Zdołaliśmy uratować punkt w ważnym meczu. Staraliśmy się o zwycięstwo, ale się nie udało – powiedział Luciano Vietto po zakończeniu spotkania.

– To był ważny mecz, tym bardziej, że to były derby. Można było odczuć napięcie, a nerwowość prowadzi do złych decyzji. Później skorygowaliśmy błędy i rozegraliśmy dobrą drugą połowę. Mogliśmy wygrać.

– Simeone prosi mnie, żebym grał między liniami, głębiej, jednak gdy wynik jest niekorzystny, starasz się wchodzić w pole karne, żeby zdobyć bramkę.

– Mam nadzieję, że to będzie pierwszy gol z wielu. Jednak najważniejsze jest to, żebym się zaadaptował do drużyny.

Komentarze [4]


2015.10.04, godz. 23:12, El Jarek / as.com

Carvajal ze skręconą kostką

Fot. Getty Images

Dani Carvajal opuścił boisko w 41. minucie spotkania. Jak poinformował Benítez na konferencji, Hiszpan skręcił kostkę. Chociaż w radiu COPE podano, że nie doszło do żadnego złamania, to nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja i czy obrońca będzie mógł zagrać w najbliższych meczach reprezentacji z Luksemburgiem i Ukrainą.

Komentarze [16]


2015.10.04, godz. 23:09, Zuza. / YouTube

[VIDEO] Atlético Madryt – Real Madryt 1:1

Bramki z meczu:

Komentarze [0]


2015.10.04, godz. 23:03, El Jarek / COPE

Benítez: Zabrakło dobrego ostatniego podania

Fot. Getty Images

Jak ocenia pan mecz swojej drużyny?
Kontrolowaliśmy mecz, ale zabrakło drugiej bramki. W pierwszej połowie dominowaliśmy, a wiedzieliśmy, że oni potrafią naciskać. W drugiej pokazali swoją siłę, a my nie wykorzystaliśmy swoich kontr przez złe ostatnie podania.

Czy może pan wytłumaczyć zdjęcie Benzemy?
Potrzebowaliśmy świeżości i kontroli nad środkiem pola. Z Bale'em mogliśmy grać między liniami, a Cristiano z przodu zawsze jest zagrożeniem.Wprowadziliśmy równowagę do środka pola i utrzymaliśmy siłę ataku.

Dwa celne strzały i jedno groźne wejście w pole karne Oblaka. Podobała się panu gra drużyny czy to zbyt skromny bilans ofensywy?
Powtarzam, że w pierwszej połowie dominowaliśmy i kontrolowaliśmy mecz, graliśmy dosyć dobrze. Robiliśmy to, co mieliśmy robić, a to nie było łatwe. Rywal naciskał ze sporą intensywnością. W drugiej połowie oni rzucili się na nas, grali jeszcze intensywniej, a my mieliśmy cztery, pięć, nawet osiem wyjść do kontrataków, które nie zostały dobrze rozegrane, bo myliliśmy się przy ostatnich czy przedostatnich podaniach.

Czy pan i drużyna w drugiej połowie nastawiliście się na zamknięcie 1:0?
Nie. Pochwalmy Atlético za czas, kiedy naciskali, grali wysoko, ciągle chcieli atakować. Ty wtedy musisz wychodzić z kontrami. Jednak nasze wyjścia nie były dokładne, co pozwalało im na dalsze ataki.

Ludzie Atlético twierdzą, że to dla nich wygrana. Czym jest ten wynik dla pana?
Uważam, że straciliśmy dwa punkty przez sposób, w jaki rozwinął się mecz. Sądzę, że prowadziliśmy, ale popełniliśmy dwa błędy, przy karnym i przy bramce. Jednak podkreślam, że dla mnie ekipa w pierwszej połowie grała dosyć dobrze, kontrolowała sytuację i ogólnie mecz. W drugiej części oni atakowali, a nam brakowało trochę dokładności, żeby przeprowadzić dobrą kontrę.

Zabrakło po prostu drugiej bramki?
Tak, dokładnie tego. W pierwszej połowie mogliśmy ją zdobyć po kilku akcjach, jakie dobrze rozegraliśmy. Nie wykorzystaliśmy tego, a w drugiej połowie wiele szans na kontry, ale nic z nich nie wychodziło, bo brakowało dobrego ostatniego podania. Jednak trzeba było to robić, bo Atlético naciskało i musieliśmy szukać takich szybkich wyjść. To robiliśmy, ale bez dokładności.

Czy po ostatnich 15 minut nie jest pan zadowolony z remisu? Keylor uratował was przed porażką po strzale Jacksona.
Jeśli patrzymy tylko na ostatnie 15 minut, to trzeba przyznać, że Atlético naciskało. Jednak jeśli spojrzymy na cały mecz, to sądzę, że przez długi czas mieliśmy kontrolę. Dlatego nie mogę być zadowolony, bo to tylko remis, ale muszę też być zadowolony z wielu spraw z pierwszej połowy. W drugiej brakowało nam dokładności.

Co może powiedzieć pan tym, którzy krytykują waszą grę i twierdzą, że dzisiaj brakowało wam ambicji?
Że drużyna grała o zwycięstwo, podkreślam pierwszą połowę.

Chcę zapytać o Casemiro, czy to było tylko rozwiązanie na dzisiaj, czy on ma szansę wskoczyć do składu na dłużej?
Już grał w kilku meczach. Ma taką charakterystykę, że kiedy trzeba walczyć, to nam pomaga, a kiedy ma piłkę, to wie, co musi z nią zrobić. Dlatego to bardzo dobry zawodnik na każdy typ spotkania.

Czy myślicie teraz w taki sposób, że przez te 3 miesiące powinniście zdobyć sporą przewagę nad Barceloną z powodu ich problemów i napiętego terminarza?
Dla nas najważniejsze jest wygranie każdego meczu, nic więcej, nie patrzymy na rywali. Dzisiaj zdobyliśmy punkt, straciliśmy dwa z mojego punktu widzenia, ale powtarzam: mieliśmy kontrolę w pierwszej połowie. Teraz trzeba patrzeć na to, żeby nie było żadnych problemów na zgrupowaniach reprezentacji i rozpocząć przygotowania do starcia z Levante.

Co z Carvajalem? I w pierwszej połowie mieliście kontrolę, ale wasza gra wyraźnie zmieniła się po bramce. Jak to pan tłumaczy?
Carvajal skręcił kostkę. Musimy poczekać na rozwój urazu. Jeśli chodzi o grę, to uważam, że ekipa kontrolowała całą pierwszą połowę i szanse na tworzenie zagrożenia czy sytuacji na drugą bramkę. W drugiej połowie oni naciskali, więc musieliśmy się temu przeciwstawić, a to nie jest łatwe. Atmosferę wszyscy widzieliśmy, oni dorzucili intensywność i nam zabrakło tego, o czym mówiłem. Jeśli dobrze rozegralibyśmy jedną kontrę i znaleźli się przed bramkarzem, to byłoby 0:2 i po meczu.

Komentarze [35]

- Archiwum -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama