Real Madryt - Deportivo 1 : 2

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Królewskich, natomiast piłkarze z...

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Królewskich, natomiast piłkarze z Galicji grali fenomenalnie. Już w siódmej minucie Sergio ograł Hierro i strzelił bramkę posyłając piłkę między nogami Cesara. W 12. minucie Real mógł wyrównać, lecz Zidane główkował w poprzeczkę. Piłkarze Deportivo grali bardzo agresywnie, co skończyło się przepychanką, w której najbardziej udzielał się faulowany wcześniej Raul. Z największym zaangażowaniem grał były piłkarz Realu, Victor, który w 32. minucie zobaczył żółtą kartkę za faul na Roberto Carlosie. Piłkarze Realu próbowali wyrównać, lecz to mądrze grający piłkarze Super-Depor zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był bodaj najlepszy na boisku Diego Tristan, którego nie zdołali powstrzymać ani Salgado, ani Pavon, ani Cesar. 32 minuta i 0:2! W 44. minucie przed szansą stanął jeszcze Raul, ale wynik już się nie zmienił. W przerwie Vicente Del Bosque dokonał zmiany: za bardzo niepewnie grającego Pavona wszedł Solari, a na środku obrony zaczął grać Helguera. I to właśnie Santiago Solari okazał się najlepszym piłkarzem Realu w tym meczu: szybki, świetnie dryblujący, ożywił grę Królewskich. Real zaczął atakować z determinacją i... o mały włos straciłby trzecią bramkę; jednak Valeron trafił tylko w słupek... Kiedy wydawało się, że los blancos nie mają kompletnie pomysłu na grę... Raul zdobył kontaktową bramkę (świetnie przy tej akcji zachował się "asystent" Morientes). W tej chwili można było mieć nadzieję, że Real doprowadzi chociaż do dogrywki. Nic z tego... Bicie głową w mur, mądrze grające Deportivo, słabi Figo i Zidane... Niewiele też wniosło wprowadzenie na boisko Gutiego i McManamana. Bliżsi zdobycia bramki byli nawet piłkarze Irurety, lecz Sergio fatalnie chybił... Potem przyszła 90 minuta i koniec marzeń o Pucharze Króla. Kilka słów na temat sędziego... Pan Mejuto Gonzalez bardzo chciał pokazać, że nie sprzyja swym sędziowaniem gospodarzom i chwilami... sprzyjał gościom. Nie mógł sędziować po prostu normalnie?