/ marca.com, realmadrid.com

Málaga B - Castilla 0:1

Madryckie rezerwy udowodniły swoją wyższość nad rezerwami Malagi

Tydzień temu na La Rosaleda Real Madryt pokonał 2:0 drużynę Malagi. Dziś, na tym samym boisku, madryckie rezerwy udowodniły swoją wyższość nad rezerwami Malagi.

Podopieczni Miguela Angela Portugala przystąpili do meczu osłabieni brakiem Barrala, który został odsunięty od dwóch spotkań - to efekt brutalnego faulu, po którym dostał czerwoną kartkę w spotkaniu z Recreativo. Dlatego pełne 90 minut rozegrał Soldado, mimo że dostał powołanie na mecz pierwszej drużyny. Tak więc będą musiały zajść bardzo niesprzyjające okoliczności dla Realu Madryt, żeby López Caro dał mu zagrać z Osasuną.

Castilla zaczęła spotkanie agresywnie, od pierwszych minut narzucając swój styl gry. W pierwszej połwie piłkarze z Madrytu mieli kilka okazji na strzelenie bramki, najlepsze Balboa (piłka po jego strzale poszybowała nad bramką) i Soldado (strzał wybronił Javi Muńoz), ale dopiero w 43. minucie udało się pokonać portero Malagi. Dokonał tego Jurado po całkiem ładnej akcji. Pierwsza część spotkania skończyła się więc wynikiem 0:1. Kilka sekund po rozpoczęciu drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał napastnik gospodarzy Ador. Od tego momentu następcy Gutiego i Casillasa całkowicie zdominowali spotkanie i piłkarze Malagi B powinni podziękować swojemu bramkarzowi, że więcej bramek nie padło. Javi Muńoz popisał się świentymi interwencjami po strzałach między innymi De la Reda i Soldado.

Tak więc Castilla dopisuje do swojego konta kolejne trzy punkty - razem 24, co na obecną chwilę daje dziewiąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce rywalem będzie kolejny rywal z dołu tabeli - Lleida.

0 - Málaga B: Javi Muńoz, Luisja, Armando (Boselli, m.86), Torrejón, Ezequiel, Diego Castro (González Vigil, m.61), Andreu, Saúl, Borja (Perico, m.76), Calderón, Ador.
1 - Castilla: Cobeńo, Palencia, Filipe, Arbeloa, Rubén (Agus, m.80), Jotha, Balboa, Javi García, Jurado (De la Red, m.72), Adrián Martín (Valero, m.61), Soldado.
Gol: 0-1, M.43: Jurado.
Sędzia: Gardeazábal Gómez. Żółte kartki Ezequiel, Ador (druga w 46. minucie), Andreu oraz Soldado i Agus.
Stadion: La Rosaleda, widzów 3000