Jeszcze o meczu Real - Lokomotiw...

Ciekawe, czy ktoś po tym jak Real rozbił Mallorkę na...

Ciekawe, czy ktoś po tym jak Real rozbił Mallorkę na Son Moix spodziewał się, że Królewscy nie wygrają z Lokomotiwem Moskwa. Ja nie.
Niedawni zdobywcy Pucharu Interkontynentalnego rozpoczęli ten mecz bez I. Helguery (kartki). Był to jedyny brak w optymalnej, wg V. Del Bosque jedenastce.
1 połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem blancos. Bramkę zdobył Raul, a jego trafienie poprzedziła wspaniała akcja Królewskich (kilka podań i asysta Ronaldo) Raul w polu karnym cudownie wymanewrował obrońców i nie dał szans Owczinnikowowi. 21 min. i 1:0! W tej odsłonie warto jeszcze odnotować 2 sytuacje Ronaldo (sam na sam z bramkarzem i niecelny strzał głową) oraz dośrodkowanie Figo, które wylądowało na poprzeczce rosyjskiej bramki. Ze strony gości Pimenov wyszedł na czystą pozycję, ale przegrał z Casillasem. 1 połowa to także niestety kontuzja Makelele (nie będzie grał przez 2 tygodnie; zastąpił go Flavio).
W przerwie Del Bosque dokonał zmiany: Ronaldo (jakby się bał strzelać bramek w Champions League...) na Gutiego. 48 min. to niespodziewane wyrównanie, a bramkę zdobył Nigeryjczyk Obiorah (szczęśliwie kiwnął Pavona i nie dał szans Ikerowi). W 74 min. kolejny "Rosjanin" o nazwisku Mguni wyprowadził gości na prowadzenie (Roberto Carlos niestety trochę zlekceważył akcję Mguniego). 2 minuty później bramkę zdobywa Raul i jest 2:2 (podaje Figo, a "Raul Madryt" zdobywa bramkę... klatką piersiową). Wydawał się, że Real jednak wygra to spotkanie. Jednak ani Zidane, ani Roberto Carlos nie pokonali Owczinnikowa (bohater meczu) mimo dobrych okazji ku temu. Zresztą niewiele brakowało, żeby Królewscy przegrali ten mecz, bowiem przez jakiś czas grali w "10", gdyż kontuzję odniósł Hierro (3 tygodnie przerwy dla "Żelaznego Stopera"; w 76 min. Del Bosque dokonał 3 zmiany: Morientes - in, Cambiasso - out). Później p. Barber zagwizdał I mogliśmy sobie popatrzeć na tabelę grupy C. Która nie ucieszy oczu sympatyków blancos - 1 punkt w 2 meczach. W lutym, w 3 kolejce, Real po prostu musi wygrać z Borussią Dortmund. Może za 2 miesiące Królewscy będą grac mniej chimerycznie... Miejmy nadzieję, że w weekend wyżyją się na Recreativo Huelva.