Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad 1:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 339 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Griber87. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Czy można zanotować słaby mecz, jednocześnie broniąc rzut karny? Belg udowodnił, że jak najbardziej. Obronił strzał Williana José z jedenastu metrów, ale przy drugim i trzecim golu zachował się po prostu źle. Najpierw się poślizgnął, potem zostawił krótki róg… To nie był jego mecz.
Daniel Carvajal
W jego grze trudno było doszukać się pozytywów. W defensywie nie błyszczał, z przodu nic nie dawał. Kiepski mecz canterano, który chyba myślami jest już na wakacjach, tak jak większość jego kolegów z zespołu.
Jesús Vallejo
Chyba jako jeden z niewielu zawodników był… przemotywowany. Zrozumielibyśmy taką interwencję w 118. minucie finału Ligi Mistrzów, ale w pierwszej połowie spotkania z Realem Sociedad przy rozstrzygniętej lidze? Szkoda, bo czerwona kartka osłabiła zespół na bardzo długo, a do tego wyklucza Jesúsa z gry w ostatniej kolejce ligowej. W sytuacji z zagraniem ręką mógł wyjaśnić wszystko nieco wcześniej, ale wtedy też się pomylił…
Nacho
Przegrywanie pojedynków weszło mu w krew. Zagrał kolejne bardzo słabe zawody i wydawało się, że niemal każdy napastnik w lidze może z nim wygrać starcie. Co się podziało z tym Nacho, który zawsze dawał radę? Ten występ był podsumowaniem jego fatalnego sezonu, zdecydowanie najgorszego w ostatnich latach.
Marcelo
Odstaje nawet w tak słabym Realu Madryt. Zizou podjął odważną decyzję o próbie odzyskania Marcelo, ale to w dalszym ciągu cień zawodnika. Przy bramce na 1:2 widzieliśmy za to dokładnie takiego Marcelo jak w ostatnich tygodniach i miesiącach. Dramat.
Casemiro
Był jednym z tych, którzy ucierpieli najbardziej (poza widzami) na czerwonej kartce Vallejo. Musiał przesunąć się na środek obrony, gdzie jednak nie było widać większej różnicy. Był tam bowiem tak samo słaby jak nieco wyżej. Na szczęście w kolejnym meczu już go nie zobaczymy, ponieważ będzie pauzować za kartki. Dzięki, Case. Udanych wakacji.
Toni Kroos
Cichutki mecz Niemca. Po czerwonej kartce dla Vallejo musiał przesunąć się na pozycję pivota, jednak ani wcześniej, ani od tego momentu nie był widoczny i nie zapisał się w pamięci ani jednym nieszablonowym zagraniem. To kolejny piłkarz, który dostosował się do reszty drużyny, na którą nie dało się patrzeć.
Marco Asensio
A więc jednak grał w pierwszym składzie? Dobrze wiedzieć. Całkowicie niewidoczny, bez jakiegokollwiek wpływu na grę, bez jakiejkolwiek akcji godnej wspomnienia. Dramatyczny zjazd zalicza ten, który nie jest od ciągnięcia wózka. Wczoraj ten wózek ważył kilka ton i był pozbawiony kółek, nic więc dziwnego, że łatwo nie było.
Isco
W pierwszych minutach zaliczył parę kontaktów z piłką i to najprawdpodobniej mu wystarczało. Nie widać w jego poczynaniach żadnego głodu gry w piłkę. Jest na boisku, ale notorycznie gra w wymyśloną przez siebie i niezrozumiałą dla innych zabawę. Niechlujne podania, niechlujne bieganie… To wszystko dało najgorszą wersję Isco. Oczywiście niechlujną.
Brahim Díaz
Jedyny promyk w Realu Madryt we wczorajszym spotkaniu. Już na początku meczu popisał się świetną akcją i zdobyl bardzo ładną bramkę. Próbował dryblować, zmieniać rytm… Po prostu mu się chciało.
Karim Benzema
Nie było nic, za co chwaliliśmy go w kwietniu. Nie pokazywał się do gry, nie miał żadnego wsparcia, nie było po prostu niczego. Dostosował się do poziomu reszty drużyny.
Luka Modrić
Wszedł w trudnym momencie dla zespołu i nie potrafił pomóc kolegom. Próbował grać piłką i zaprowadzić nieco porządku i rozsądku w środku, ale efekt był mizerny.
Lucas Vázquez
Ocenianie jego gry w tym meczu to jakaś kara? Lucas zagrał w swoim stylu, czyli troszkę pobiegał, troszkę potracił, mocno irytował. I tyle. Spełnił oczekiwania kibiców nauczonych doświadczeniami z tego sezonu.