/ RealMadridTV

Zidane: To nie był nasz zły mecz

Zapis pomeczowej konferencji z trenerem

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po ligowym meczu z Realem Sociedad. Przedstawiamy wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami na Anoecie.

[ABC] Wyrzucenie Vallejo naznaczyło ten mecz czy może ma pan inne wnioski i rzeczy, które się panu nie podobały?
Nie, nie. Bardzo podobał mi się nasz początek meczu. Świetnie weszliśmy w spotkanie, strzeliliśmy gola i potem… Nie wiem, przyszedł ten anulowany gol i ludzie z systemu VAR oceniali to 4-5 minut… Po tej przerwie mecz był inny. Nie wiem… Zaraz strzelili nam gola, doszła czerwona kartka... Szkoda, bo dzisiaj zagraliśmy dobre spotkanie, nawet grając w dziesiątkę. W drugiej połowie mieliśmy okazje. Cóż, teraz najlepiej, żeby to się już skończyło…
Chodzi panu o sezon?
Tak.

[MARCA] Może pan ocenić mecz Brahima? Wydaje się, że gra z coraz większą pewnością. Trwa debata na temat jego przyszłości. Czy te występy pomagają mu w walce o pozostanie w zespole?
Wystąpił, zagrał dobrze, to dobry zawodnik, to interesujący piłkarz, jest młody, nic więcej. Zobaczymy, co zrobimy w kolejnym sezonie, ale na razie dostał minuty i poradził sobie dobrze.

[COPE] Marcelo z panem zagrał w pierwszej jedenastce w 8 z 10 meczów. Czy uważa pan, że w przyszłości będziemy mogli zobaczyć jeszcze najlepszego Marcelo? Jest pan zadowolony z jego postawy? [Zidane w środku pytania odpowiada „Tak”] Czy Marcelo stanął na wysokości pańskich oczekiwań?
Tak, tak… Marcelo to członek tego zespołu, to ważny zawodnik Realu Madryt i chcę, żebyśmy odzyskali najlepszego Marcelo. Oczywiście. Powoli będziemy go odzyskiwać.

[SER] Drużyna nie gra o nic i rozłącza się w trakcie meczów, ale rozłącza się w dramatyczny sposób. Dzisiaj wyglądało to fatalnie w drugiej połowie.
Cóż, było ciężko w drugiej połowie, tak. W dziesiątkę mieliśmy mecz od bramki do bramki, ale mieliśmy też swoje szanse. Po 3:1 było jeszcze trudniej. Kiedy zaczynasz tak dobrze mecz i kończysz go w taki sposób, to szczególnie dla zawodników jest to coś ciężkiego, bo gracze wykonali dzisiaj wielki wysiłek. Szkoda tego spotkania. Po Rayo nie mogliśmy mówić o niczym. Wtedy mieliśmy zły mecz, ale dzisiaj nie, to nie był nasz zły mecz. Jednak ten wyrok 1:3 jest dla nas ciężki.

[Cuatro] Zaskoczył nas brak Bale'a w kadrze meczowej. Czy znajdzie się w kadrze na Betis? Czy to jakiś problem fizyczny?
Nie wiem. Zobaczymy w kolejny weekend.
Ale on czuje się dobrze pod względem fizycznym?
Tak.

[Radio MARCA] Chcę zapytać o zawodnika, który dzisiaj nie zagrał – o Theo Hernándeza, który latem wróci do Realu Madryt. Patrząc na to, że pozostanie Marcelo wydaje się pewne, chciałbym zapytać czy pan w kolejnym sezonie zadowoliłby się na lewej stronie obrony parą Marcelo-Theo? Czy Theo pasuje panu do roli towarzysza dla Marcelo?
To nie jest moment, by o tym rozmawiać.

[Onda Cero] Poznaliśmy kadrę meczową po pańskiej konferencji prasowej i nie mogliśmy pana o nią zapytać. Dzisiaj jednak czytamy, że Zidane wysłał jasne przesłanie Bale'owi, zostawiając go drugi raz z rzędu poza osiemnastką meczową. Ma to być jasne pokazanie tego, jakie ma pan plany wobec Bale'a.
To, co robiłem w ten weekend, było bardzo klarowne. W następny weekend mamy ostatni mecz, a po nim popatrzymy na następny sezon. Tyle, nic więcej.