Po co wy gracie…

Real Sociedad – Real Madryt 3:1

Zero gry, zero ambicji, zero intensywności. Real Madryt zagrał mecz w stylu Realu Madryt z sezonu 2018/2019 i przegrał z Realem Sociedad 1:3. Jedyną bramkę dla Los Blancos zdobył po indywidualnej akcji Brahim Díaz, ale potem było już tylko gorzej. Jeszcze tylko tydzień tego beznadziejnego sezonu.

Zaczęło się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jednym z tych, którym chciało się grać, był Brahim, co pokazał już w szóstej minucie. Niestety już wtedy można było powiedzieć: „to, co dobre, już było”. 19-letni Hiszpan oddał jeden z dwóch celnych strzałów Królewskich. Przez całą drugą połowę ta „sztuka” się nie udała. Rzecz jasna nie możemy czy też nie powinniśmy mieć pretensji do wszystkich, ale… do większości raczej na pewno.

Co z tego, że Vallejo uratował Real przed stratą gola, skoro przez ponad 50 minut trzeba było grać w osłabieniu, a 18 minut po jego zagraniu ręką Real Sociedad wyszedł na prowadzenie? Co z tego, że Courtoi obronił rzut karny, skoro przy jednym z kolejnych strzałów leżał na murawie i nie mógł nic zrobić z co najwyżej takim sobie uderzeniem Zaldúi, a potem po palcach wpuszcza strzał w krótki róg? Gdzie jest Marcelo, gdzie jet Casemiro, gdzie przez tyle czasu był Vini?

Zizou miał być powodem uśmiechu wśród madridismo, ale jest jeszcze więcej zmartwienia niż przy poprzednim trenerze. O dzisiejszym meczu najlepiej po prostu zapomnieć. Musimy chyba zrozumieć, że tak samo jak nam nie chce oglądać się tak słabego Realu, tak samo piłkarzom nie za bardzo chce się brać udział w całej tej szopce. Nie udawajmy, że te mecze mają jakiekolwiek znaczenie.

Real Sociedad – Real Madryt 3:1 (1:1)
0:1 Brahim 6' (asysta: Benzema)
1:1 Merino 26' (asysta: Willian José)
2:1 Zaldúa 57' (asysta: Rubén Pardo)
3:1 Barrenetxea 67'

Real Sociedad: Rulli; Zaldúa (68' Januzaj), Llorente, Héctor Moreno, Aihen; Rubén Pardo (77' Illarra), Zubeldia, Merino, Barrenetxea (87' Juanmi); Oyarzábal, Willian José.
Real Madryt: Courtois; Carvajal, Nacho, Vallejo (39' ), Marcelo; Casemiro, Kroos; Brahim (65' Lucas Vázquez), Isco (56' Modrić), Asensio (76' Vinícius); Benzema.