Real Madryt po raz drugi

Królewscy o krok od awansu do <i>Final Four</i>

Real Madryt w pełni wykorzystał przewagę własnego parkietu i po dwóch starciach z Panathinaikosem prowadzi 2:0. Jest jedyną drużyną, która zdołała objąć takie prowadzenie, w pozostałych ćwierćfinałach rywalizacja się wyrównała. Królewscy tym razem byli bardziej przekonujący i nie musieli się martwić o rozstrzygnięcie do ostatnich sekund. Teraz madrytczycy we wtorek zagrają w Atenach i stawką będzie już awans do turnieju finałowego. Dwa kroki zostały wykonane, ale ciągle potrzeba jeszcze jednego zwycięstwa.

Pierwsza kwarta była znakomita w wykonaniu Królewskich. Defensywa funkcjonowała perfekcyjnie, zatrzymując Calathesa i spółkę. Grecy nie byli w stanie przez dziesięć minut uzbierać nawet dziesięciu punktów. W ataku natomiast Campazzo skutecznie napędzał akcje. Ważną role odegrał również Tavares, który pracował w obronie, popisując się między innymi blokiem na Calathesie. W drugiej kwarcie gospodarze znacznie obniżyli loty. Przede wszystkim pojawiło się trochę niedokładności i strat. Panathinaikos starał się to wykorzystać i faktycznie zdołał nieco zmniejszyć stratę, chociaż wynik do przerwy przedstawiał się korzystnie dla madrytczyków (35:26).

Po zmianie stron Grecy zbliżyli się na dystans siedmiu punktów po trafionej „trójce” Kilpatricka. To obudziło Real Madryt, który ponownie zaczął prezentować najlepsze ofensywne oblicze. Do tego ponownie Blancos uszczelnili obronę. Przewaga rosła szybko i zaskakująco łatwo. Królewscy zamknęli trzecią kwartę z przewagą dwudziestu oczek (61:41). W takiej sytuacji Pablo Laso mógł sobie pozwolić na rotacje. Panathinaikos nieco zmniejszył stratę, lecz nie był w stanie wrócić do gry. Real Madryt wygrał po raz drugi i poleci do Aten z zamiarem wywalczenia biletu na Final Four w Vitorii.

78 – Real Madryt (21+14+26+17): Randolph (10), Rudy (3), Campazzo (13), Tavares (6), Taylor (11), Causeur (3), Ayón (10), Carroll (3), Deck (2), Prepelič (9), Thompkins (8).

63 – Panathinaikos (8+18+15+22): Thomas (13), Papajanis (2), Papapetru (9), Kilpatrick (10), Calathes (1), Langford (4), Gist (7), Vougioukas (4), Lekavičius (6), Lojeski (7), Andetokunmbo (0), Mitoglu (0).