Stracona szansa Castilli

Królewscy nie wykorzystali gry w przewadze

Castilla przegrała z Guijuelo 1:2, mimo że prowadziła 1:0, a rywale od 54. minuty grali w osłabieniu. Królewscy nie wykorzystali okazji, by awansować w tabeli i zostali za to ukarani spadkiem na piąte miejsce. Różnice w czołówce ciągle są minimalne, jednak każda strata punktów na tym etapie sezonu jest bolesna. Po golu Cristo wydawało się, że wszystko ułoży się pozytywnie, ale drużyna nie potrafiła odpowiednio zarządzać przewagą i straciła ją zaraz po przerwie. Później podopieczni Manolo Díaza nie byli w stanie zdobyć drugiej bramki, chociaż rywale grali w dziesiątkę.

Początek meczu to głównie walka w środku pola. Królewscy starali się narzucić swój rytm, jednak gospodarze im na to nie pozwalali. Długo nic się nie działo pod bramkami, aż w końcu po upływie 30 minut Belman musiał ratować Castillę, gdy wydawało się, że Guijuelo ma gola w garści. Madrytczycy nie potrafili odpowiedzieć, ale się nie poddawali. Tuż przed przerwą Cristo zdołał zaskoczyć Felipe. Napastnik wybrał idealny moment na gola, ponieważ gospodarze nie mogli już odpowiedzieć w pierwszej połowie.

Jednak zrobili to zaraz po przerwie. Castilla wyszła rozkojarzona na drugą część spotkania i Carmona doprowadził do remisu. Gospodarze w tym momencie spotkania zyskali dużą przewagę, ale w 54. minucie Iván Pérez obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Królewscy przejęli kontrolę nad spotkaniem, a Guijuelo ograniczyło się do defensywy i kontrataków. Kilka ofensywnych akcji madrytczyków nie przyniosło rezultatu. Udało się za to gospodarzom, którzy w 81. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. Castilla desperacko starała się wywalczyć chociażby punkt, ale brakowało jej pomysłu na sforsowanie obrony rywali.

Guijuelo – Real Madryt Castilla 2:1 (0:1)
0:1 Cristo González 45’
1:1 José Carmona 48’
2:1 Fuster 81’

Guijuelo: Felipe Ramos, Raúl Ruiz, Răzvan Ochiroșii, Iván Pérez ( 54’), Jesús Muńoz, Carlos Rubén, Cristóbal Gil (Luis Acosta 58’), Julian Luque, Pablo Espina, Fuster (Jonathan 89’), José Carmona (Juanra 83’).

Real Madryt Castilla: Javi Belman, Sergio López, Álex Martín, Javi Sánchez, Gorka Zabarte, Jaume Grau (Martín Calderón 77’), Jorge de Frutos, Álvaro Fidalgo, Jaime Seoane (Dani Gómez 62’), Fran García (Alberto Fernández 46’), Cristo González.