/ Kristobal, Mateo

Świetny mecz Ødegaarda, asysta De Tomása [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

W środku tygodnia w większości krajów na Starym Kontynencie grano w lidze lub krajowych pucharach. Ostatnie dni nie były jednak udane dla większości piłkarzy wypożyczonych z Realu Madryt. Raúl de Tomás zanotował asystę, jednak jego drużyna przegrała. Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie ma natomiast Martin Ødegaard. Jak spisali się pozostali?

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Marokańczyk zaczął proces leczenia złamanej kości w stopie, a Bundesliga nie grała kolejki w środku tygodnia.

Andrij Łunin (Leganés)
Domowy mecz z Realem Valladolid rozpoczął oczywiście na ławce rezerwowych i nie podniósł się z niej do końca spotkania. Leganés wygrało 1:0 i oddaliło się od strefy spadkowej.

Borja Mayoral (Levante)
Na San Mamés nie wybiegł w pierwszej jedenastce i pojawił się na boisku dopiero w 69. minucie. Mógł dać swojej drużynie remis (gdy wchodził, było 2:1 dla Athleticu), jednak piłka po strzale z woleja leciała zbyt blisko środka bramki i Iago Herrerín poradził obie z jej wybiciem. Ostatecznie Levante doprowadziło do remisu, jednak w doliczonym czasie gry Iker Muniain zdobył decydującą bramkę, dzięki której gospodarze wygrali 3:2. Skrót tego spotkania i uderzenie Mayorala możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Bayern mierzył się w środku tygodnia w półfinale Pucharu Niemiec z prawdziwym Kopciuszkiem, Heidenheim i w prawdziwych bólach wygrał 5:4. Wszystko skomplikowała czerwona kartka Niklasa Süle na początku meczu. James wyszedł w pierwszym składzie, ale nie spisał się zbyt dobrze i w drugiej odsłonie spotkania już nie pojawił się na murawie. Do przerwy Heidenheim wygrywało 2:1. Ostatecznie jednak Lewandowski z Müllerem zapewnili Bawarczykom zwycięstwo.
Ocena Kickera: 5 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)

Mateo Kovačić (Chelsea)
Mecz z Brighton rozpoczął na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie dopiero w 82. minucie, gdy Chelsea prowadziła 3:0. Wynik już się nie zmienił. Mimo że Chorwat był na boisku krótko, to często pokazywał się do gry. Zaliczył 30 kontaktów z piłką (Giroud przez cały mecz również miał 30) i niemal w ogóle nie musiał się wracać na własną połowę, ponieważ rywale nie sprawiali londyńczykom żadnych problemów .
Ocena WhoScored: 6,3/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Jego ekipa mierzyła się na wyjeździe z zespołem Emelec w 3. kolejce fazy grupowej Copa Libertadores. Lucas całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a jego koledzy wygrali 1:0.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Kolejny znakomity mecz Norwega. Vitesse zremisowało 2:2 z Alkmaarem, co można uznać za dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rywale prowadzili już 2:0. Martin trzymał się prawej strony boiska i, jak zwykle, brał na siebie odpowiedzialność za rozgrywanie akcji. Zaliczył aż sześć kluczowych podań i czterokrotnie uderzał na bramkę rywali. Do tego popisał się takim zagraniem, co pokazuje, jak swobodnie czuje się na murawie.
Ocena WhoScored: 8,8/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
Grał od 1. do 88. minuty w domowej potyczce z Realem Valladolid. Jego drużyna zdobyła jedyną bramkę w 95. minucie meczu i to dzięki niej zgarnęła trzy punkty. Óscar nie wyróżnił się niczym szczególnym. Długo defensywa gości była szczelna, a gospodarzom brakowało skuteczności. Ostatecznie dla pomocnika wypożyczonego z Realu Madryt to spotkanie nie miało większej historii.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Był jednym z najlepszych i najgroźniejszych zawodników swojej drużyny. Zanotował asystę przy trafieniu José Pozo, jednak warto go pochwalić także za zachowanie przed podaniem do pomocnika. RDT świetnie spisał się w roli odgrywającego. Mimo wszystko tego typu akcji z jego strony i całego zespołu było zbyt mało. Jego drużyna prowadziła 1:0 z Eibarem, ale dwa gole dla rywala przekreśliły szanse Rayo na jakąkolwiek zdobycz. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć tutaj. Sytuacja Rayo wygląda dramatycznie. Do końca sezonu zostało osiem kolejek, a ekipa Paco Jémeza traci do bezpiecznej strefy sześć punktów…
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Rodrygo (Santos)
Santos mierzył się w Pucharze Brazylii z Atlético Goianiense i przegrał 0:1. Rodrygo zagrał pierwsze 45 minut, ale nie spisał się dobrze, jak zresztą cała jego ekipa. Santos czeka jednak jeszcze mecz rewanżowy na własnym boisku, więc wciąż ma sporą szansę na awans.

Theo Hernández (Real Sociedad)
W starciu z Betisem usiadł na ławce, co mogło być dla niego małą niespodzianką. W 76. minucie pojawił się na murawie i zmienił Aihena Muńoza. W ciągu kilkunastu minut zdołał zanotować podanie kluczowe, jednak w rzeczywistości nie był zbyt widoczny. Wszedł jednak przy wyniku 1:1, a 7 minut po jego pojawieniu się na boisku jego drużyna strzeliła gola na 2:1. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Skrót możecie obejrzeć .
Ocena WhoScored: 6,4/10

Éder Militão (Porto)*
Rozegrał całe rewanżowe spotkanie w półfinale Pucharu Portugalii z Bragą i tym razem został ustawiony na środku obrony. Porto o awans było spokojne, ponieważ pierwszy mecz wygrało 3:0. W rewanżu Braga przeważała i dużo atakowała, więc Militão miał sporo pracy. Ostatecznie Porto zremisowało 1:1. Przy straconym golu obrońca nie miał nic do powiedzenia, a w pozostałych sytuacjach spisywał się bezbłędnie.
* – Militão nie jest wypożyczony z Realu Madryt. Królewscy zapewnili sobie usługi Brazylijczyka od sezonu 2019/2020. Do tego czasu pozostanie on zawodnikiem Porto.

Odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Rio Ave z Pucharu Portugalii odpadło na poziomie 1/8 finału, więc w tygodniu nie rozgrywało żadnego meczu.

Cristiano Ronaldo (Juventus)
W dalszym ciągu leczy kontuzję i nie mógł zagrać w meczu z Cagliari. Juventus poradził sobie bez niego, wygrywając 2:0.