Juvenil A przegrał z Hoffenheimem i odpadł z UEFA Youth League

Porażka 2:4 w trudnych warunkach

Juvenil A zakończył udział w Lidze Młodzieżowej UEFA na ćwierćfinale. Dzisiaj Królewscy przegrali 2:4 z Hoffenhaimem. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, ponieważ przez ulewne deszcze murawa nie nadawała się do przeprowadzania szybkich ataków. Obu drużynom trudno było rozgrywać piłkę, lecz lepiej w takiej sytuacji odnaleźli się gospodarze. Szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do samego końca. Podopieczni Daniego Poyatosa starali się gonić, jednak czegoś ciągle im brakowało.

Mecz nie mógł się zacząć gorzej dla Realu Madryt. Już po 12 minutach Hoffenheim prowadził 2:0. Najpierw bramkę zdobył Geschwill, który często podłączał się do ofensywnych akcji. Chwilę później ten zawodnik dośrodkował, a prowadzenie podwyższył Stojilković. Królewscy się nie załamali, tylko szybko odpowiedzieli. Alberto popisał się pięknym uderzeniem niemal równo z linii pola karnego. Klein nie miał szans, by zatrzymać to uderzenie. Z każdą chwilą warunki na boisku się pogarszały, ponieważ deszcz nie ustawał. W 32. minucie Stojilković miał znakomitą szansę na swoją drugą bramkę, lecz uderzył prosto w Altube. Chwilę później napastnik Hoffenheimu wychodził sam na sam z golkiperem Królewskich, ale pogubił się, ponieważ kałuże znacznie spowalniały piłkę.

W drugiej połowie Królewscy starali się odrobić straty, lecz nie potrafili rozwinąć skrzydeł. Dobrym podsumowaniem tego spotkania była sytuacja w 74. minucie. Najpierw Alberto starał się wyprowadzić akcję, ale zgubił piłkę przez grząską murawę. Hoffenheim natychmiast popędził pod bramkę Altube i Linsbichler, przy odrobinie szczęścia, wpakował piłkę do siatki. Nadzieję madrytczykom dał jeszcze Pedro Ruiz. Napastnik dopadł do futbolówki odbitej przez Kleina i dał drużynie kontaktowego gola. Real Madryt rzucił się do ataków, jednocześnie zaniedbując już obronę. Hoffenheim czekał na okazje do kontrataków i po jednym z nich Linsbichler ustalił wynik spotkania, wyrzucając madrytczyków za burtę rozgrywek.

Hoffenheim – Real Madryt 4:2 (2:1)
1:0 Max Geschwill 9’
2:0 Filip Stojilković 12’ (asysta: Max Geschwill)
2:1 Alberto Fernández 18’ (asysta: Sergio López)
3:1 Tim Linsbichler 74’ (asysta: David Otto)
3:2 Pedro Ruiz 85’
4:2 Tim Linsbichler 91’

Hoffeinheim U-19: Daniel Klein, Max Geschwill, Benjamin Wallquist, Samuel Lengle, Alexander Nitzl, Luis Görlich, Domenico Alberico (Melayro Bogarde 93’), Ilay Elmkies, Amadou Onana (Benedikt Landwehr 66’), David Otto, Filip Stojilković (Tim Linsbichler 69’).

Real Madryt U-19: Diego Altube, Sergio López, Rubén Pulido, Víctor Chust, Fran García (Miguel Gutiérrez 81’), Moha Moukhliss (Pedro Ruiz 60’), Antonio Blanco, Miguel Baeza, Alberto Fernández (Marvin Park 76’), César Gelabert, Rodrigo Rodrigues.