Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Remis Barcelony i mecz Realu to główne tematy na środowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Futbol jest niesamowity” – Villarreal ze stanu 0:2 zdołał wyjść na prowadzenie 4:2, ale w 89. minucie odpowiedział Messi, a po chwili wyrównał Suárez. Finał dla Valencii i egzamin dla Los Blancos. Zidane stwierdził, że w przyszłym sezonie nie będzie debaty dotyczącej tego, kto ma stać między słupkami.

„Rusza Bernabéu przyszłości” – prace potrwają przez trzy i pół roku, a ich koszt to 500 milionów euro. Godín się wyróżnia, a Atlético odrabia dwa oczka. MARCA przeanalizowała ponownie gola, jakiego z rzutu wolnego strzelił w poprzedniej kolejce Messi i uznała, że nie był to samobój i należy zapisać to trafienie na konto Argentyńczyka. Piqué i grupa Kosmos chcą zostać organizatorami turnieju tenisowego w Barcelonie.

AS

„Mówienie o letniej czystce jest brakiem szacunku” – Zidane broni swojej kadry podczas konferencji prasowej. Real zagra na Estadio Mestalla drużyną A. Marcelino powtórzy skład. Valencia ma passę szesnastu meczów bez porażki. W przyszłym tygodniu Florentino poprosi o kredyt w wysokości 575 milionów euro.

Messi i Suárez sfrustrowali Villarreal. Argentyńczyk strzelił gola z rzutu wolnego w 90. minucie, a Urugwajczyk wyrównał trzy minuty później. Spotkanie Atlético rozstrzygnęło VAR i Godín. Atleti traci do Barcelony osiem punktów, a Morata skończył mecz z kontuzją.

Ángel podtrzymuje marzenia Getafe o grze w Lidze Mistrzów. Athletic podchodzi do spotkania w stanie euforii. Eibar wystawi na próbę „efekt Jémeza”. Na El Alcoraz dojdzie do starcia o utrzymanie. Alonso i Mick Schumacher jeździli razem na torze. Koszykarka Maite Cazorla stwierdza, że w USA ludzie rozpoznają ją na ulicy.

Mundo Deportivo

„Gol wart ligi” – wolej Suáreza w ostatniej sekundzie daje niezbędny punkt przed wizytą Atlético. Szalony mecz: od 0:2, przez cztery bramki gospodarzy i gola Messiego z rzutu wolnego w 90. minucie. MARCA ugina się ostatecznie pod presją i zapisuje poprzednie trafienie Messiemu. Barça wygrywa 3:2 w Lidze Młodzieżowej UEFA i zagra w Final Four.

VAR i Godín powaliły Gironę. Syn Schumiego debiutuje podczas testów w Ferrari. Mestalla wystawi na próbę Real Zidane'a. Prace nad przebudową Bernabéu rozpoczną się tego lata.

Sport

„Niesamowite!” – szalona końcówka, w której Barça wyszarpała remis po dwóch golach w trzech ostatnich minutach. Suárez i Messi uratowali drużynę, która miała zbyt wiele luk w defensywie.

Girona pokazała się z dobrej strony i zasłużyła na więcej na Wanda Metropolitano. Remis i podziękowania dla Espanyolu, który nie strzela. Mestalla wystawi na próbę Real Zidane'a. Juvenil Barcelony awansował do kolejnego Final Four w Lidze Młodzieżowej UEFA.