Pewne zwycięstwo Francji z Islandią, 90 minut Varane’a

Trójkolorowi z kompletem punktów po dwóch meczach

Po wyjazdowym zwycięstwie z Mołdawią 4:1, Francja pokonała w Paryżu Islandię 4:0 i po dwóch kolejkach zajmuje pozycję lidera w grupie H. Całe spotkanie w barwach Trójkolorowych rozegrał Varane, który specjalnie dużo pracy nie miał. Zapuszczał się za to często w pole karne rywali przy okazji stałych fragmentów gry, jednak piłka go dzisiaj nie szukała. Do siatki trafiali za to: Umtiti, Giroud, Mbappé oraz Griezmann. Francuzi byli zdecydowali lepsi od Islandii i wynik dobrze oddaje przebieg gry.

Francja szybko zyskała przewagę na boisku i równie szybko przełożyła to na gola. Mbappé dośrodkował z lewego skrzydła, a Umtiti głową skierował piłkę do siatki. W odpowiedzi do ataku ruszyła Islandia i próbował Sigurðsson. Jednak to Trójkolorowi nadawali grze rytm. W 24. minucie okazję na gola miał Mbappé, lecz posłał futbolówkę obok bramki. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, chociaż Islandia zdołała kilka razy zbliżyć się do pola karnego Llorisa. Gościom zabrakło trochę opanowania w dobrej sytuacji. W końcówce pierwszej połowy dwie szanse miała Francja. Najpierw Pavard próbował powtórzyć swojego gola ze starcia z Argentyną na mistrzostwach świata, lecz tym razem uderzył ponad bramką. Później znacznie lepszą sytuację miał Matuidi, ale spudłował z kilku metrów.

Islandczycy na drugą połowę wyszli z animuszem i Lloris musiał się nieco wysilić, żeby zatrzymać strzał Bjarnasona. Później jednak sytuacja wróciła do normy i akcja toczyła się bliżej pola karnego gości. Ponownie z dystansu próbował Pavard, lecz znów zabrakło mu nieco precyzji. Strzelali też Griezmann oraz Giroud, ale obaj posyłali futbolówkę nad bramką. Napastnik Chelsea jednak dopiął swego, wykańczając akcję po dobrym podaniu Pavarda. Na swojego gola zapracował również Mbappé. Francuzi popisali się piękną akcją, którą trafieniem do siatki zakończył właśnie napastnik PSG. W odpowiedzi szansę na honorowego gola miał Sigurðsson, lecz trafił prosto w Llorisa. W 84. minucie Griezmann otrzymał cudowne podanie od Mbappé i podwyższył prowadzenie gospodarzy, ustalając tym samym wynik spotkania.

Francja – Islandia 4:0 (1:0)
1:0 Umtiti 12’ (asysta: Mbappé)
2:0 Giroud 68’ (asysta: Pavard)
3:0 Mbappé 78’ (asysta: Griezmann)
4:0 Griezmann 84’ (asysta: Mbappé)

Francja: Lloris, Kurzawa (Kimpembe 85’), Umtiti, Varane, Pavard, Kanté (Lemar 80’), Pogba, Matuidi, Griezmann, Mbappé, Giroud (Sissoko 90’).

Islandia: Halldórsson, Sćvarsson (Skúlason 84’), Ingason, Árnason, Sigurðsson, Magnússon, Sigurjónsson (Traustason 57’), Gunnarsson, Bjarnason, Sigurðsson, Guðmundsson (Finnbogason 62’).