Zwycięstwo Belgii z Cyprem, czyste konto Courtois [VIDEO]

Hazard i spółka spokojnie zgarniają trzy punkty

W ramach drugiej kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 Belgia grała na wyjeździe z reprezentacją Cypru i spokojnie wygrała 2:0. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobywali Eden Hazard i Michy Batshuayi. Podopieczni Martíneza spokojnie zdobyli kolejne trzy punkty i właściwie bez wysiłku ograli Cypryjczyków.

Belgowie dominowali przez cały mecz, ale rozpoczęli z wysokiego C. Już w 10. minucie Eden Hazard wykorzystał zamieszanie w polu karnym, które wywołał swoim ciekawym dryblingiem Batshuayi i zdobył pierwszego gola pewnym strzałem. Chwilę później skrzydłowy Chelsea odwdzięczył się napastnikowi Crystal Palace i dobrym podaniem za linię obrony sprawił, że ten znalazł się sam na sam z bramkarzem. Batshuayi minął jeszcze golkipera i na wślizgu wpakował piłkę do siatki.

Reszta meczu nie była zbyt ciekawa. Jedyne zagrożenie, jakie sprawiali gospodarze, miało miejsce po bardzo dalekich podaniach z rzutów wolnych, ale i tak nie potrafili tego wykorzystać. Z kolei Belgowie, mając już po niecałych 20 minutach zwycięstwo w kieszeni, nie przemęczali się zbytnio. Myśląc już najwyraźniej o powrocie do piłki klubowej, spokojnie rozgrywali atak pozycyjny z jednej strony na drugą, choć potrafili sobie jeszcze kilka okazji stworzyć.

Druga połowa nie wyglądała dużo lepiej i trudno powiedzieć, by było to wielkie piłkarskie święto. Raczej spotkanie w stylu Francja – Dania z ubiegłorocznego mundialu, kiedy to obie ekipy miały to, czego chciały i nie forsowały się zbytnio. Dobre spotkanie rozegrał Eden Hazard, kończąc je z golem i asystą, a czyste konto zanotował Thibaut Courtois. Szczególnie dla bramkarza Królewskich mogło to być ważne po wielkim błędzie ze spotkania przeciwko Rosji. Belgowie wygrali pierwsze dwa mecze i są w całkiem dobrej sytuacji, ze spokojem patrząc na perspektywy awansu na Mistrzostwa Europy.

Cypr – Belgia 0:2 (0:2)
0:1 Eden Hazard 10'
0:2 Michy Batshuayi 18' (asysta: T. Hazard)

Belgia: Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Castagne, Tielemans, Dendoncker, T. Hazard (68' Carrasco); Mertens (56' Januzaj), E. Hazard; Batshuayi (89' Praet).