Hiszpania U-19 wysoko wygrywa z Walią, dwa gole madridistas

<i>La Rojita</i> walczy o awans do mistrzostw Europy

Po remisie 1:1 ze Słowenią, dzisiaj reprezentacja Hiszpanii do lat 19 wysoko pokonała Walię 5:1. Spory udział w tym zwycięstwie mieli zawodnicy Realu Madryt. Antonio Blanco i Moha Moukhliss strzelili pierwsze dwa gole, dając drużynie przewagę. Ta wygrana pozwala La Rojicie myśleć ciągle o awansie do kolejnej rundy. Wszystko rozstrzygnie się w starciu z Holandią, która pełni rolę gospodarza dla spotkań w tej grupie. Oprócz Antonio i Mohy, na murawie pojawili się również inni madridistas: Miguel Gutiérrez i Víctor Chust.

Hiszpania od początku do końca meczu miała przewagę. Wysokie posiadanie piłki i liczne akcje pozwalały na zdobywanie kolejnych goli. Wynik spotkania otworzył Antonio Blanco. Pomocnik Królewskich wpisał się na listę strzelców po podaniu Ferrana Torresa. Kilka minut później było już 2:0 i ponownie to zawodnik ze szkółki Realu Madryt cieszył się z gola. Tym razem był to Moha. Walijczycy mieli problemy ze stwarzaniem akcji ofensywnych, ale zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Cabango pokonał Tenasa, a po zakończeniu spotkania okazało się, że to był jedyny celny strzał Wyspiarzy.

W drugiej połowie Hiszpania dalej przeważała, co udokumentowała kolejnymi golami. Znakomity występ zaliczył Ferran Torres. Występujący na co dzień w Valencii zawodnik dwukrotnie trafił do siatki w ciągu siedmiu minut, dzięki czemu było już wiadomo, że komplet punktów trafi na konto Hiszpanów. W 82. minucie wynik spotkania ustalił Bryan Gil z Sevilli. Był to jego pierwszy gol w reprezentacji do lat 19. La Rojita wygrała i za trzy dni zmierzy się z Holandią w spotkaniu, które wyłoni zwycięzcę grupy.

Hiszpania – Walia 5:1 (2:1)
1:0 Antonio Blanco 22’ (asysta: Ferran Torres)
2:0 Moha Moukhliss 27’ (asysta: Juan Miranda)
2:1 Benjamin Cabango 40’ (asysta: Dylan Levitt)
3:1 Ferran Torres 56’ (asysta: Abel Ruiz)
4:1 Ferran Torres 63’ (asysta: Juan Miranda)
5:1 Bryan Gil 82’ (asysta: Álvaro Sanz)

Hiszpania U-19: Arnau Tenas, Juan Miranda (Miguel Gutiérrez 79’), Álvaro García, Eric García (Bryan Gil 78’), Víctor Gómez, Moha Moukhliss (Víctor Chust 78’), Jandro Orellana, Antonio Blanco (Álvaro Sanz 68’), Víctor Mollejo, Ferran Torres (Ricard Sánchez 68’), Abel Ruiz.

Walia U-19: George Ratcliffe, Neco Williams (Ryan Astley 68’), Benjamin Cabango, Brandon Cooper, Morgan Boyes (Jay Foulston 67’), Sam Bowen, Luke Jephcott (Daniel Griffiths 68’), Dylan Levitt (Keenan Pattern 84’), Jack Vale, Brennan Johnson (Callum Watts 77’), Christian Norton.