Oceny zawodników po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Levante 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Klatus. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 431 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa matteo133. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Nie sposób obwiniać go o utraconego gola. Levante przeważało przez dłuższy czas, ale na dobrą sprawę Belg nie miał zbyt wiele pracy, ponieważ większość akcji gospodarzy nie kończyło się celnym uderzeniem na strzeżoną przez niego bramkę lub piłka trafiała w słupek.

Daniel Carvajal
W pierwszej połowie był jednym z lepszych piłkarzy Królewskich. Jak zawsze emanował sporą pewnością siebie i często starał się podłączać do akcji ofensywnych. Po przerwie opadał nieco z sił i przytrafiło mu się kilka błędów, ale i tak jest jednym z niewielu, którzy zasłużyli na wyróżnienie.
Raphaël Varane
Dobrze radził sobie w pojedynkach powietrznych, ale miał spore problemy, gdy Levante mocniej naciskało, szczególnie w pierwszej części meczu. Z upływem minut czuł się coraz lepiej, ale jest jednym z tych, którzy w pewnej mierze ponoszą winę za utratę gola.
Nacho
To nie ten sam piłkarz, który nie miał w przeszłości żadnych problemów z zastąpieniem Ramosa. Wyraźnie brakowało mu śmiałości, popełnił sporo prostych błędów i nie uprzedził Rogera przed wpakowaniem piłki do bramki. Był najsłabszym zawodnikiem Realu na boisku, a podsumowaniem jego występu była czerwona kartka obejrzana w końcówce spotkania.
Kartki - 28', 86'
- 86'
Sergio Reguilón
Wychowanek kolejny raz udowodnił, czemu to właśnie jemu należy się miejsce w wyjściowej jedenastce. Ma za sobą kolejny bardzo solidny występ w defensywie, choć tym razem nie był już tak śmiały w ofensywnych poczynaniach. Wydaje się jednak, że nie dał Solariemu żadnych podstaw, by ten posłał go na ławkę w którymś z Klasyków.
Luka Modrić
Potrzebował wiele czasu, aby złapać odpowiedni rytm, a w pierwszej połowie można było zastanawiać się wręcz, czy w ogóle przebywa na boisku. Nie dynamizował gry, przegrał kilka indywidualnych pojedynków i dopiero po przerwie zaczął pokazywać się z nieco lepszej strony, ale daleko mu do formy, jaką prezentował jeszcze kilka tygodni temu.
Casemiro
Wyraźnie widać było, że Brazylijczyk ma z tyłu głowy fakt, iż żółta kartka wyeliminuje go z ligowego Klasyku, co często ułatwiło grę Levante w środku pola. Co prawda dobrze rozpoczął mecz, ale z upływem kolejnych minut radził sobie coraz słabiej. Jego występ i tak zostanie zapamiętany tylko przez pryzmat sytuacji, w której podyktowano rzut karny dla Realu.
Toni Kroos
To kolejne spotkanie, w którym trudno rzetelnie ocenić grę Niemca, ponieważ znów można było odnieść wrażenie, że może i powinien dać z siebie więcej. Z drugiej strony trudno zarzucić mu złą grę czy podejmowanie kiepskich decyzji, ale było w tym wszystkim sporo asekuracji i zbyt mało odwagi lub chęci wzięcia na siebie odpowiedzialności.
Lucas Vázquez
Irytujący. Tak chyba najprościej opisać występ skrzydłowego, który miotał się po boisku niczym młokos i w zasadzie dokonywał niemal samych złych wyborów. Oczywiście można kolejny raz pochwalić go za zaangażowanie, ale znów widać było, że brakuje mu po prostu piłkarskiej jakości.
Karim Benzema
Dyskretny występ Francuza. Standardowo często cofał się po piłkę, ale tym razem jego współpraca z kolegami z boiska nie układała się najlepiej. Po ostatnich tygodniach oczekiwania wobec Benzemy są znacznie większe i trudno powiedzieć, aby w tym meczu im sprostał, choć na pewno należy pochwalić go za pewne wykonanie rzutu karnego.
Vinícius Júnior
O 18-latku niemal co mecz można pisać to samo. Widać, że wciąż jest nastolatkiem, którego często ponosi fantazja, ale to właśnie ona sprawia, że pod bramką przeciwnika często robi się bardzo groźnie. Cały czas ma problem z wykańczaniem akcji i dokonywaniem właściwych wyborów. Przynajmniej dwukrotnie mógł wyłożyć piłkę Benzemie, ale decydował się na strzały, którym daleko było do ideału.
Federico Valverde
Zastąpił Kroos, żeby wnieść nieco spokoju do gry w środku pola, ale po jego wejściu Levante poczynało sobie jeszcze odważniej. Nie popełnił żadnego rażącego błędu, ale niczym szczególnym też się nie wykazał.
Gareth Bale
Nie dał aż tak złej zmiany, jak próbuje się to przedstawiać w mediach. Trafił z karnego, ale jego zachowanie po strzelonym golu było po prostu żenujące. Kolejny raz pokazał swoje wieczne niezadowolenie w najgorszy z możliwych sposobów i chyba wszyscy poczują ulgę, gdy latem w jego miejsce trafi do Madrytu ktoś inny.