Oceny zawodników po meczu z Gironą

Jak (nie) grali nasi?

Real Madryt przegrał u siebie z Gironą 1:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Kristobal, Leszczu, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 417 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Kula70. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Zanotował kilka udanych interwencji, jednak nie wyglądał zbyt pewnie. Ostatecznie przy pierwszym golu niewiele więcej mógł zrobić. Przy drugim wybił piłkę pod nogi rywala, jednak ostatecznie, zgodnie z bramkarskim abecadłem, futbolówka znalazła się raczej na boku niż przed nim. Przed uderzeniem był też zasłonięty przez pasywnego Varane'a. Mimo wszystko mógł zrobić więcej i nie mamy na myśli jego uderzenia w doliczonym czasie gry.
Sergio Ramos
Nawet nie potrafił się wykartkować. Bezsensownie sprokurowany rzut karny, bezsensowne żółte kartki. Bezsensowny i beznadziejny występ Sergio Ramosa, który przynajmniej w najbliższych dniach będzie mógł się spokojnie szykować na dwa Klasyki.
Kartki - 64', 90'
- 90'
Raphaël Varane
To nie był jego wieczór. Gdybyśmy wycięli akcje bramkowe Girony, pewnie nawet znaleźlibyśmy jakieś miłe słowa, jednak w rzeczywistości przy obu trafieniach mógł zachować się lepiej. Przed rzutem karnym krył powietrze, ewentualnie Ramosa lub Casemiro, dlatego to Odriozola skakał do główki ze Stuanim. Przy drugim był bardzo pasywny i nie przewidział tego, że Anthony Lozano będzie oddawać strzał. Oby to była kwestia przeziębienia, a nie powrotu do „formy” z pierwszej połowy sezonu.
Marcelo
Po pierwszej połowie można było dostrzec wyraźny progres. Brazylijczyk dobrze grał z przodu, był aktywny, oddawał strzały, stwarzał zagrożenie, zdobył nawet bramkę (słusznie nieuznaną). W drugiej zabrakło mu prądu, kiedy Girona zauważyła, że przecież nie tak dawno Marcelo nie radził sobie w obronie. No i teraz też sobie nie radził.
Álvaro Odriozola
To był dla niego bardzo trudny mecz. Cierpiał w defensywie, gdzie rywale z dużą łatwością dominowali nad nim w powietrzu. Z przodu starał się być aktywny, jednak brakowało mu szczęścia. Mógł mieć asystę, ale piłki nie sięgnął Benzema. To nie był jego mecz, a dłuższa przerwa w grze w niczym mu nie pomogła.
Toni Kroos
Bez Luki Modricia to on miał wyznaczać rytm Realu Madryt i z przymrużeniem oka można stwierdzić, że tak było – w pierwszej połowie Królewscy i Toni grali dobrze, a w drugiej beznadziejnie. Zaliczył ładną asystę, mógł zanotować też drugą, ale po ładnym rajdzie jego i Lucasa piłka ostatecznie nie wpadła do siatki. Zanotował łącznie aż siedem podań kluczowych, jednak w drugiej połowie niestety dostosował się do gry reszty zespołu…
Casemiro
Zdobył bramkę w drugim ligowym meczu z rzędu i nie najgorzej spisywał się w ofensywie. Z tyłu zdarzały mu się jednak błędy, a w drugiej połowie brakowało (nie tylko jemu) spokoju. Mimo wszystko dla tle kolegów spisał się co najmniej dobrze.
Marco Asensio
Był dość aktywny, a jego dośrodowania sprawiały sporo zamieszania w polu karnym Girony. Mimo wszystko brakowało mu kropki nad i – jedynie wrzutka do Benzemy była naprawdę udana. Ostatecznie po spotkaniu w Amsterdamie nie zrobił kroku naprzód i tym razem nie pomógł drużynie.
Dani Ceballos
Miał zastąpić Lukę Modricia i w rzeczywistości zagrał tak jak Chorwat w wersji z… pierwszych tygodni tego sezonu. Był aktywny, sporo biegał, ale czy cokolwiek z tego wynikało? Nie ma ostatniego podania, nie ma błysku, nie ma jakiegokolwiek połączenia z napastnikami czy skrzydłowymi. Zagrał po prostu słabo i w takiej formie na pewno nie jest gotowy być ważną postacią w środku pola.
Karim Benzema
Zagrał jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Nie był skuteczny, odważny, nawet w kwestii rozegrania piłki radził sobie – jak na swoje standardy – dość kiepsko. Miał na głowie piłkę meczową, ale źle w nią trafił. Mógł zrobić zdecydowanie więcej, ale tym razem nie pomógł zespołowi.
Gareth Bale
Katastrofa. 29 minut bez jakiejkolwiek historii. Jedyne, do czego może kogokolwiek przekonać takim występem, to teza, według której jego czas w Madrycie dobiegł już końca. Jak długo może szukać odpowiedniej formy fizycznej i jak długo jest w stanie ją utrzymać? Ciekawe, kto może znać odpowiedzi na te pytania.
Lucas Vázquez
Wyglądał na nieco odłączonego od reszty drużyny, jednak w pierwszej połowie udało mu się przprowadzić znakomitą akcję, której niestety nie potrafił wykończyć. Ale na tym plusy jego występu niestety się kończyły. Dość szybko opuścił boisko, choć później Królewscy grali jeszcze gorzej.