Ajax demoluje Bredę

De Ligt i spółka pewnie wygrywają w Eredivisie

Podczas gdy Real Madryt męczył się i ostatecznie przegrał z Gironą, jego rywal w Lidze Mistrzów, Ajax Amsterdam, mierzył się na własnym stadionie z NAC Breda. Bramki dla ekipy ze stolicy Holandii strzelali Tadić (dwie), Dolberg, Ziyech, a jeden gol był samobójczy.

Podopieczni Ten Haga pewnie wygrali 5:0, choć trzeba przyznać, że pierwsze pół godziny w ich wykonaniu było mocno przeciętne. Oczywiście zdominowali czerwoną latarnię Eredivisie, ale nie byli w stanie tej dominacji przekuć w gole. Dopiero w 38. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na bramkę zamienił Tadić. To by było na tyle w pierwszej połowie, a Ajax wrócił do swojej gry z brakiem konkretów w ofensywie.

Ten Hag postanowił na to zareagować, wpuszczając w przerwie za Schöne Dolberga i dopiero wtedy coś ruszyło. Już 8 minut po zameldowaniu się na murawie powiększył prowadzenie Ajaksu dość szczęśliwym strzałem po dośrodkowaniu w pole karne. Wydaje się, że wtedy Breda już całkowicie się poddała, a Ajax w następnych minutach spokojnie aplikował gościom kolejne gole. Na uznanie zasłużył z pewnością De Jong. Nowy nabytek Barcelony zwłaszcza w jednej sytuacji popisał się fantastycznym no-look passem na niemal 40 metrów.

Bredę dobiły jeszcze trafienia Tadicia i Ziyecha, a wcześniej na 3:0 poprawił jeszcze, niestety do własnej bramki, Kastaneer. Ekipa z Johan Cruyff Arena może więc z optymizmem podchodzić do następnych spotkań, przełamując nieco gorszą passę. Dodatkowa niespodzianka w postaci wyniku Królewskich, która z pewnością czekała na nich w szatni, musiała im jeszcze poprawić humory, więc z pewnością było to dla podopiecznych Ten Haga nienajgorsze popołudnie.

Ajax Amsterdam – NAC Breda 5:0 (1:0)
1:0 Dušan Tadić 38' (rzut karny)
2:0 Kasper Dolberg 53' (asysta: Ziyech)
3:0 Gervane Kastaneer 59' (gol samobójczy)
4:0 Dušan Tadić 67'
5:0 Hakim Ziyech 71' (asysta: Mazraoui)

Ajax Amsterdam: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico (73' Veltman); Schöne (46' Dolberg), Van de Beek, De Jong; Ziyech, Tadić (73' Ekkelenkamp), Neres.