Niesamowita końcówka Castilli, Dani Gómez ratuje punkt

Druga drużyna zremisowała z Culturalem Leonesa

Rezerwy Realu Madryt dzięki niesamowitej końcówce wywalczyły remis w starciu z Culturalem Leonesa. Jeszcze w 89. minucie goście prowadzili 2:0. Jednak dwa trafienia Daniego Gómeza zagwarantowały Królewskim punkt i zarazem lepszy bilans bezpośrednich meczów z Culturalem, co może mieć znaczenie w końcowych rozstrzygnięciach. Podopieczni Manolo Díaza mogli nawet wygrać, gdyby wykorzystali okazje, które stworzyli sobie we wcześniejszych fazach meczu. Niestety, na wynik wpłynął sędzia, który nie uznał prawidłowego gola De Frutosa.

Castilla nie weszła dobrze w mecz. Miała dużo problemów ze skonstruowaniem akcji, chociaż z drugiej strony w obronie grała pewnie. Długo na murawie nie było żadnej dobrej okazji. Pierwszy cios wyprowadził Cultural. Dośrodkowanie z prawego skrzydła trafiło do Seńé, który zdołał posłać piłkę do Dioniego, a napastnik musiał tylko wpakować ją do siatki z najbliższej odległości. Castilla dalej nie była w stanie stworzyć groźnej akcji, podczas gdy rywale byli bliscy podwyższenia prowadzenia po rzucie rożnym. Królewscy w końcu zdołali rozbić obronę przeciwników w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Piłka po zamieszaniu spadła pod nogi Cristo, ale Iván rozpaczliwą interwencją uratował swoją drużynę.

Po zmianie stron Dioni po raz drugi trafił do siatki. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Belmanem i pokonał golkipera Blancos precyzyjnym lobem. Odpowiedź mogła być natychmiastowa. De Frutos popisał się znakomitą akcją, wyłożył futbolówkę Seoane, a ten posłał ją minimalnie nad poprzeczką. Kolejną okazję miał Cristo, lecz z rzutu wolnego trafił w słupek. W 66. minucie Castilla, a konkretnie De Frutos, zdobył prawidłową bramkę. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego. Powtórki pokazały, że arbiter znacząco się pomylił.

Gospodarze przeważali i zamknęli rywali na ich połowie. Cultural ograniczył się do wyprowadzania kontrataków. Królewscy jednak się nie poddawali. W 89. minucie Dani Gómez strzelił kontaktowego gola, wykorzystując podanie Alberto. Kilka minut później Dani mógł doprowadzić do wyrównania, lecz jego strzał ofiarnie twarzą zatrzymał Palatsí. Sędzia pozwolił jeszcze na wykonanie rzutu rożnego. Seoane dośrodkował, Javi Sánchez przedłużył piłkę i Dani Gómez wpakował ją do bramki, wyszarpując remis.

Real Madryt Castilla – Cultural Leonesa 2:2 (0:1)
0:1 Dioni Villalba 26’ (asysta: Josep Seńé)
0:2 Dioni Villalba 49’
1:2 Dani Gómez 89’ (asysta: Alberto Fernández)
2:2 Dani Gómez 96’ (asysta: Javi Sánchez)

Real Madryt Castilla: Javi Belman, Sergio López, Álex Martín, Javi Sánchez, Fran García, Jaume Grau (Dani Gómez 67’), Ayoub Abou (Álvaro Fidalgo 60’), Jaime Seoane, Augusto Galván (Alberto Fernández 60’), Jorge de Frutos, Cristo González.

Cultural Leonesa: Jorge Palatsí, Saúl González, Javi Jiménez, Iván González, Pablo Vázquez, Yeray González, Sergio Marcos (Antonio Martínez 86’), Jorge Ortiz, Dioni Villalba (Aridane Santana 78’), Josep Seńé, Zelu (Jesús Bernal 65’).