Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Barceloną 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 985 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa skibik. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
W pierwszej połowie popisał się znakomitymi interwencjami przy strzałach Suáreza czy Malcoma. W tej drugiej sytuacji sędzia liniowy wskazał co prawda spalonego, ale gdyby Kostarykanin nie obronił uderzenia Brazylijczyka, bramka zostałaby uznana. Przy bramce Keylor musiał się sporo nabiegać, ale ostatecznie został pokonany. Trudno jednak mieć do niego za to pretensje. Poel do poprawy jest za to przy długich piłkach – niemal każde tego typu podanie kończyło się na zawodnikach Barcelony.
Daniel Carvajal
W obronie grał dość poprawnie, za to w ataku oferował bardzo mało. Z jednej strony Coutinho sobie przy nim nie pograł i znikał na długie minuty, jednak sam Carvajal z przodu niemal nie istniał i skupiał się przede wszystkim na obronie.
Sergio Ramos
Po dyskusyjnej żółtej kartce w 10. minucie pewnie niewielu kibiców spodziewało się, że kapitan wytrzyma na murawie do ostatniego gwizdka sędziego. Na szczęście obyło się bez wysłania go do szatni i całe szczęście. Ramos pilnował się, ale to nie wpłynęło na jego występ. Dobrze się spisywał, choć przy jedynym golu dla Barcelony zachował się… dziwnie. Mimo wszystko na pewno nie można na niego zrzucać odpowiedzialności za akcję, w której mniejsze lub większe błędy popełniła prawie połowa jedenastki.
Raphaël Varane
Przez większość meczu grał blisko Suáreza, nad którym wyraźnie dominował w powietrzu. Zachował koncentrację przez większość meczu i nie popełniał wielu błędów. Zaliczył też kilka ważnych interwencji, także po wejścio Lionela Messiego na boisko.
Marcelo
Jego forma fizyczna woła o pomstę do nieba. Jest wolny, zazwyczaj też spóźniony i źle ustawiony. W obronie nie daje natomiast nic. Kiedy niemal wszyscy zrobili krok do przodu w kwestii przygotowania, Marcelo został nawet poza peletonem. Zachowanie przy golu możemy przemilczeć. Z jego powrotami od lat bywa różnie, jednak w wielu przypadkach byliśmy w stanie zwyczajnie mu to zapomnieć, bo z przodu dokładał jeszcze więcej. Teraz nie ma już nawet tego. W takiej formie nie ma prawa grać w takich spotkaniach.
Luka Modrić
Miał sporo pracy w defensywie, gdzie z niezłym skutkiem próbował wykluczyć z gry Arthura. Dobrze zaczął mecz, kiedy napędzał ataki Los Blancos, a do tego wiele razy wyszedł z opresji, gdy mocniej naciskali go zawodnicy gospodarzy. Kiedy Barcelona atakowała, jego rola zeszła na nieco dalszy plan, jednak w dalszym ciągu wykonywał sporo czarnej roboty.
Marcos Llorente
Nieźle wyglądał z piłką przy nodze, a do tego nieźle radził sobie w defensywie. Może jednak mówić o sporym pechu, ponieważ w swoim pierwszym Klasyku musiał opuścić boisko z powodu urazu. Kiedy był na murawie, Królewscy dobrze się spisywali, a po nim nie było widać większego stremowania, choć oczywiście oglądaliśmy już go w lepszej formie.
Toni Kroos
Bardzo dobrze zaczął mecz i oddał jeden z dwóch celnych strzałów Królewskich. Nie mylił się przy podaniach, w pierwszej połowie w dużej mierze to od niego zależało tempo rozgrywania akcji. Kiedy rywal przycisnął, Kroos zniknął, drużyna mocno się cofnęła i brakowało spokoju w środku pola.
Lucas Vázquez
Był jednym z tych, których wielu kibiców nie widziało w pierwszej jedenastce, ale Hiszpan ciągle może liczyć na zaufanie szkoleniowca. Na samym początku meczu dał nam powód do radości i zdobył bramkę, a w całej pierwszej połowie spisywał się dobrze. Walczył w ofensywie, radził sobie z Jordim Albą w obronie… Ale była też druga połowa. A w niej Lucas mocno zaspał przy akcji bramkowej. Mimo wszystko zagrał powyżej oczekiwań, a jego rywal o miejsce w składzie nie pokazał nic, co miałoby sprawić, że Lucas straci miejsce w jedenastce.
Karim Benzema
Jak cały zespół znakomicie rozpoczął mecz i brał udział w każdej groźnej akcji Los Blancos. Dobrze rozumiał się z Vinim, zaliczył asystę przy golu Lucasa. Zanotował aż cztery podania kluczowe, w drugiej połowie mógł i powinien był zanotować asystę, ale Bale fatalnie przyjął piłkę. Po raz kolejny był najlepszym zawodnikiem z pola Los Blancos.
Vinícius Júnior
Wiele plusów i wiele minusów. Imponował chęciami do walki, pracą w defensywie, udziałem przy pierwszym golu… Ze skutecznością dryblingu, strzałem czy decyzjami było jednak znacznie gorzej. Gdyby w kilku sytuacjach zachował się inaczej, mógłby być jednym z bohaterów, a Królewscy pewnie wygraliby wyżej niż jedną bramką… Ostatecznie nie ma co gdybać. Jeśli wyciągnie odpowiednie wnioski, jeszcze w tym miesiącu będzie miał szansę wymazać te złe elementy wczorajszego występu.