22. kolejka: Królewscy gonią i uciekają

Wpadki Barcelony, <I>Atleti</i> i Sevilli

Po kończącej się jutro 22. kolejce La Ligi raczej nie spodziewaliśmy się, że aż tyle drużyn z czołówki straci punkty. Atlético Madryt i Sevilla przegrały swoje spotkania, a Valencia urwała punkty Barcelonie. Wykorzystał to Real Madryt, który bez większych problemów wygrał z Deportivo Aláves 3:0. Do lidera traci osiem punktów, do drugich Colchoneros – już tylko dwa oczka.

W sobotę na Camp Nou kibice mogli pewnie wierzyć własnym oczom. W 32. minucie Valencia prowadziła z Barceloną 2:0, a mogła zdobyć nawet jeszcze jedną bramkę. Dwa gole padły dość szybko, dlatego gospodarze mieli trochę czasu na rehabilitację i kolejną remontadę. Ona udała się połowicznie. W pierwszej połowie Lionel Messi pokonał Neto z rzutu karnego, a w drugiej połowie popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego. Zdobywca obu bramek miał jednak problemy zdrowotne, które mogą mu utrudnić grę w najbliższych dniach, a przecież już za trzy dni Barça zmierzy się z Realem Madryt.

Pozytywną niespodziankę swoimi kibicom sprawili za to zawodnicy Celty Vigo. Po pięciu porażkach z rzędu na Balaídos przyjechała podrażniona odpadnięciem z Pucharu Króla Sevilla i… poległa 0:1. Decydujące okazało się trafienie Okaya Yokuşlu, który w 73. minucie strzelił gola po rzucie rożnym. Wiele emocji było też na Benito Villamarín, gdzie Betis podejmował Atlético. Tutaj także decydujące było trafienie z drugiej połowy. Filipe Luís zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i choć po uderzeniu Sergio Canalesa Jan Oblak tym razem dobrze wybrał róg, nie sięgnął futbolówki. Andaluzyjczycy wygrali 1:0 i zbliżyli się do strefy Ligi Mistrzów na cztery oczka.

Potknięcia Barcelony, Atlético i Sevilli wykorzystać mógł Real Madryt i zrobił to bez większych problemów. Po golach Benzemy, Viníciusa i Mariano pokonał Deportivo Aláves 3:0, dzięki czemu powiększył też przewagę nad czwartą Sevillą do sześciu punktów. Przed podopiecznymi Santiago Solariego trudne tygodnie. W najbliższym czasie zmierzą się z Barceloną (Puchar Króla), Atlético (Primera División) i Ajaxem (Liga Mistrzów).