/ marca.com

Solari i Abelardo – pojedynek jak za starych lat

Jako piłkarze mierzyli się ze sobą trzykrotnie

Santiago Solari i Abelardo dzisiaj po raz pierwszy zmierzą się z sobą jako trenerzy. Wcześniej jeszcze w roli piłkarzy spotykali się ze sobą trzykrotnie – dwa zwycięstwa odniósł Argentyńczyk, a jedno Hiszpan. Tę jedyną porażkę Solari poniósł w grudniu 1999 roku jako zawodnik Atlético Madryt. Podczas wizyty na Camp Nou gospodarze z Abelardo w składzie pokonali przyjezdnych ze stolicy Hiszpanii 2:1 po bramkach Luisa Enrique i Boudewijna Zendena.

Jeśli chodzi o zwycięstwa, Argentyńczyk zanotował je w barwach Realu Madryt w sezonie 2002/03. Najpierw 6 października 2002 roku przy okazji debiutu Ronaldo ekipa Deportivo Alavés przegrała na Santiago Bernabéu 2:5. Abelardo rozegrał wówczas pełne 90 minut, natomiast Solari pojawił się na boisku na 30 minut przed końcem meczu. W drugiej rundzie Real Madryt ponownie pewnie pokonał Alavés 5:1 – hiszpański obrońca rozegrał cały mecz, natomiast argentyński pomocnik tylko sześć minut.